کد خبر: 3965472
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴
در قالب امضای تفاهم‌نامه؛
کمیته امداد استان تهران و اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به منظور توانمندسازی مددجویان تحت حمایت و نیازمندان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

کمیته امداد

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد استان تهران، سید ابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران، گفت: به منظور همکاری‌های مشترک، بهره مندی از ظرفیت‌های موجود و افزایش تعاملات دو جانبه با هدف اتخاذ تدابیر و انجام اقدامات مؤثر و کارآمد در جهت ترویج فرهنگ خیر و احسان و نشر سنت‌های حسنه اسلامی، کاهش فقر و نابرابری، توسعه کمی و کیفی خدمات به گروه‌های هدف این تفاهم نامه میان کمیته امداد استان تهران و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران منعقد شد.

وی افزود: هم‌افزایی و همکاری لازم برای خدمات به نیازمندان و تعامل دو طرفه در مشارکت‌ها و مسئولیت‌های اجتماعی از جمله توانمندسازی مددجویان و نیازمندان موضوع این تفاهم نامه است.

پرپنچی با بیان اهداف امضای این تفاهم‌نامه، گفت: ارائه خدمات مؤثر در جهت توانمندسازی نیازمندان، استفاده بهینه از منابع و هم افزایی در ارائه خدمات به نیازمندان، توسعه و ارتقاء سطح همکاری دو جانبه پیرامون برنامه‌ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه‌های آموزشی و ترویجی ویژه مددجویان و نیازمندان، پرورش و هدایت استعداد‌های فکری و فنی مددجویان در جهت رسیدن به خودباوری و استقلال اقتصادی، ارتقاء سطح مهارت‌های هنری و صنایع دستی مددجویان، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با کسب مهارت‌های هنری و ایجاد زمینه‌های اشتغال مددجویان، تشکل کارگروه مشترک به منظور تهیه و تدوین برنامه‌های آموزشی و فرهنگی مشترک در زمینه صنایع دستی، تهیه برنامه و راهکار‌های اجرایی مشترک و منطبق با ضوابط دو دستگاه برای رسیدن به وضع مطلوب از اهداف امضای این تفاهم نامه است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران، ادامه داد: همکاری و تعامل لازم جهت شناسایی و معرفی مددجویان علاقه‌مند به آموزش در رشته‌های مختلف هنری به صنایع دستی، پرداخت تسهیلات و خدمات به افراد واجد شرایط و آموزش دیده جهت تولید محصولات صنایع دستی، مشارکت در زمینه برگزاری جشنواره‌ها، المپیادها، نمایشگاه‌ها، فروشگاه‌ها و همایش‌های تخصصی با محوریت موضوعی صنایع دستی از تعهدات این نهاد در جهت اجرای این تفاهم‌نامه است.

وی، گفت: همچنین برنامه‌ریزی آموزشی برای برگزاری دوره‌های آموزشی صنایع دستی و معرفی اساتید، نظارت و ارزشیابی دوره‌های آموزشی، ارائه استاندار‌های آموزشی صنایع دستی در زمینه فضا، ابزار و وسایل و تجهیزات، مواد اولیه، محتوای درسی دوره‌ها و ارتقاء سطح کیفی و کمی آموزش‌های صنایع دستی، به گونه‌ای که منجر به ایجاد فرصت‌های شغلی شود، حفظ کرامت و رعایت حقوق شهروندی مددجویان کمیته امداد، اعطای گواهینامه پایان دوره آموزشی به هنر آموختگان این دوره‌ها، همکاری در زمینه برگزاری جشنواره‌ها، المپیادها، نمایشگاه‌ها، فروشگاه‌ها و همایش‌های تخصصی با محوریت موضوعی صنایع دستی و ... نیز از تعهدات اداره‌کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران، بیان کرد: این تفاهم‌نامه در ۱۰ ماده، یک تبصره به امضای طرفین رسیده و به مدت یک سال اعتبار دارد و در صورت تمایل طرفین قابل تمدید است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: