کد خبر: 3968689
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹
همراه شروح و ترجمه و صوت؛
نسخه موبایلی کتاب شریف نهج‌البلاغه برای استفاده در تلفن‌های همراه با سیستم عامل اندروید از سوی مرکز تحقیقات کامپیوتری نور منتشر شد.

نسخه موبایل نهج‌البلاغه

به گزارش ایکنا، نرم‌افزار موبایلی کتاب شریف نهج‌البلاغه برای استفاده در تلفن‌های همراه با سیستم عامل اندروید از سوی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی(نور) منتشر شده است. این نرم‌افزار برای استفاده در تلفن‌های همراه با سیستم عامل اندروید تهیه شده و به صورت آنلاین در اختیار کاربران محترم قرار می‌گیرد. در این نرم‌افزار علاوه بر عرضه ۵ نسخه از نهج‌البلاغه، ترجمه‌ها و شروح نگاشته شده بر آن و همچنین موضوعات مرتبط با فراز‌های این کتاب شریف نیز ارائه شده است. زبان واسط کاربری آن فارسی و عربی است و در بستر تلفن همراه و بر روی سیستم عامل اندروید قابل نصب است.

همچنین امکانات دیگری از قبیل جستجوی در محتوا، قرائت متن و ترجمه نهج‌البلاغه و ... برای کاربران فراهم آمده و کاربران می‌توانند پس از قطع ارتباط با شبکه، به صورت آفلاین از امکان مطالعه متن، ۲ ترجمه و فهرست موضوعی در نرم‌افزار همراه خود استفاده کنند.
 
نسخه موبایل نهج‌البلاغه
در مقدمه این برنامه آمده است: نهج‌البلاغه، گنجینه بزرگ معارف اسلام، عالی‌ترین درس براى تعلیم و تربیت انسان‌ها، بهترین سرمایه خودسازى و تهذیب نفس و مؤثّرترین برنامه براى ساختن جامعه‌اى سالم، پاک و سربلند است. این کتاب ارزشمند دریایى از علم و دانش است که با مهم‌ترین مسائل زندگى انسان در تمام ابعاد معنوى و مادى سر و کار دارد و همانند منبع اصلی‌ا‌ش (قرآن مجید)، على‌رغم کهنه و فرسوده شدن مکتب‌هاى فکرى و سیاسى و اخلاقى، با گذشت زمان، بیانات و تحلیل‌ها و منطقش چنان تازه و شاداب است که گویى همین امروز و براى امروز و فردا، از زبان مولا امیر مؤمنان على (ع) تراوش کرده است. در طول تاریخ اسلام، فعالیت‌های گسترده‌ای پیرامون نهج‌البلاغه انجام شده و علماى عالی‌قدرى - چه در گذشته و چه در عصر ما - براى تبیین و تفسیر و کشف گنجینه هاى آن کوشیده‌اند و خدمات پر ارزشى انجام داده اند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این نرم‌افزار و قابلیت‌های آن می‌توانند به وبگاه مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی مراجعه کنند.
 
همچنین می‌توانید برای دریافت نرم‌افزار موبایلی نهج‌البلاغه از گوگل پلی به اینجا مراجعه کنید.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: