کد خبر: 3968756
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳
فیلم‌های سینمایی‌های سیما در روز شهادت حضرت علی‌(ع) به تناسب ایام شهادت، روی آنتن می‌رود.

سینمایی‌های تلویزیون در روز شهادت امام علی‌(ع)به گزارش ایکنا، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «خروج»، «قاسم»، «خداحافظ رفیق»، «اینجا شهری دیگر است»، «دریاچه ماهی» و «یک تکه نان» در روز سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه مصادف با شهادت امام علی‌(ع) از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک

فیلم سینمایی «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا، سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه ساعت 9 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. «خروج» درباره رحمت بخشی، کشاورز پنبه‌کاری است که در روستای عدل‌آباد زندگی می‌کند. او یک رزمنده جنگ بوده است. روزی هلی‌کوپتر رئیس جمهور که برای افتتاح سد به آنجا آمده است، به علت حال نامساعد رئیس جمهور در مزرعه وی فرود آمده و او جهت بهبود حال رئیس جمهور تلاشش را می‌کند. بعد از آن، شب هنگام آب شور وارد زمین‌های آنها شده و زمین‌های کشاورزی آنها را خشک می‌کند. صبح تعدادی از کشاورزان از جمله رحمت به سمت اداره آب آن منطقه رفته که باعث زد و خورد آنها شده و یک مأمور اداره آب بر اثر سقوط به کما می‌رود. آنها بازداشت می‌شوند. در همین هنگام خبر شهادت پسر رحمت، یحیی، می‌آید. او را آزاد کرده تا بتواند در مراسم خاکسپاری پسرش شرکت کند. پس از آن رحمت به علت آسیبی که به زمین‌ها رسیده و هیچ ارگانی مسئولیتی به عهده نمی‌گیرند، با هم‌فکری اهالی روستا تصمیم می‌گیرند با تراکتور به تهران نزد رئیس جمهور بروند. آنها راهی می‌شوند، اما ...

فرامرز قریبیان، پانته آ پناهی‌ها، جهانگیر الماسی، سام قریبیان، کامبیز دیرباز، گیتی قاسمی، محمدرضا شریفی نیا، محمد فیلی، مهدی فقیه، رامین پورایمان، محسن صادقی نسب، آتش تقی پور، اکبر رحمتی و حمید ابراهیمی در فیلم سینمایی «خروج» ایفای نقش کرده‌اند.

مستند سینمایی «قاسم» به کارگردانی «مهدی فارسی»، سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. مستند سینمایی «قاسم» در سردار حاج قاسم سلیمانی است.

شبکه دو سیما

فیلم سینمایی «خداحافظ رفیق» به کارگردانی «بهزاد بهزاد پور»، سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در این فیلم خواهیم دید: مسلم در شهری شلوغ، غریب و بی کس مانده، زخمی برجگر دارد و غمی در دل و انتظاری تلخ در چشم ... که این فراق دردناک کی به پایان می‌رسد... کاوه خداشناس، بابک نوری و مهسا پور غلامی در فیلم سینمایی «خداحافظ رفیق» بازی کرده‌اند.

شبکه سه سیما

فیلم تلویزیونی «اینجا شهری دیگر است» به کارگردانی احمدرضا گرشاسبی، سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. داستان این فیلم زمان پس از ضربت خوردن حضرت علی علیه‌السّلام را روایت كرده و ظلم‌هایی که به ایشان از سوی افراد مختلف روا شده است. فیلم یک شب پس از ضربت خوردن حضرت‌ علی‌(ع) تا زمان شهادت را به تصویر خواهد کشید و قصه در مدت زمان 24 ساعت می‌گذرد. داستان حول محور چهار شخصیت اصلی است که یک زن و سه مرد آن را ایفاء خواهند کرد. پژمان بازغی، داریوش ارجمند، پریوش نظریه، هومن برق نورد، حسین سلیمانی، فرخ نعمتی، علیرضا کمالی نژاد، داوود فتحعلی بیگی در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند.

شبکه پنج سیما

فیلم تلویزیونی «برگی بر شاخه» به کارگردانی «حسین سهیلی‌زاده»، سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه ساعت 11 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.  این فیلم در مورد پری است که دو فرزند دارد و شوهرش کیان مجبور است به خاطر شغلش او را تنها بگذارد و کم کم بین پری و کیان فاصله افتاده است و از هم دور شده اند. یک روز پری در کابوس هایش می بیند که کیان مرده و روز چهارشنبه است ولی روز بعد از خواب بیدار شده و کیان را د رخانه می بیند و متوجه می‌شود که هنوز چهارشنبه نیامده است. او متوجه رابطه عاطفی کیان با یکی از همکارانش می‌شود، ولی به کمک یکی از استادهای قدیمی‌اش طوبی موفق می‌شود که رابطه عاطفی خود را با کیان ترمیم کند و کیان هم از رابطه با همکارش می‌گذرد و ...

بهنوش طباطبایی، کیکاوس یاکیده، نوبر قنبریان و شیوا خسرو مهر در فیلم سینمایی «برگی بر شاخه» ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه نمایش

فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» به کارگردانی مریم دوستی، سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود. فیلم «دریاچه ماهی» نگاهی به وقایع پس از جنگ ایران و عراق دارد و داستان چند خانواده را روایت می‌کند که در نقطه مشترکی به یکدیگر می‌رسند و در این میان عشق گمشده‌ای پیدا می‌شود. افشین هاشمی، نادر فلاح، ستاره اسکندری، لاله اسکندری، علی دهکردی و حدیثه تهرانی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلم سینمایی «اروند» به کارگردانی پوریا آذربایجانی، سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه ساعت 19 از شبکه نمایش پخش می‌شود. در این فیلم خواهید دید: یونس جانباز اعصاب و روان، حالا بیست و هفت سال پس از پایان جنگ هنوز هم با خاطره هم رزمانش روزگار می‌گذراند. همراه شدن او با یک گروه تفحص اما اتفاقات تازه‌ای را در این جریان سیال ذهن وارد می‌کند که ... سعید آقاخانی، طناز طباطبایی، پانته‌آ پناهی‌ها، مهرداد صدیقیان، امید روحانی، حسین سلیمانی، کاظم سیاحی و علی شادمان در فیلم سینمایی «اروند» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «یک تکه نان» به کارگردانی کمال تبریزی، سه شنبه 14 اردیبهشت ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود. در این فیلم خواهید دید: در یک امامزاده روستایی کوهستانی پیرزنی ادعای کرامت کرده و می‌گوید، معجزه‌آسا همه قرآن کریم را در لحظه‌ای حفظ شده و شفابخش است! مردم دورش جمع شده‌اند تا از او شفا بگیرند. نیروی انتظامی نگران می‌شود که مبادا بلوایی به‌پا شود پس یک گروهبان و یک سرباز راه می‌افتند تا مسأله را بررسی کنند. سرباز یک روستایی ساده‌دل و کم‌حرف است. در مسیر یک کربلایی هم که با برادرش قهر است همراه آنها می‌شود. در طول مسیر اتفاقاتی می‌افتد که ... در این فیلم سینمایی؛ رضا کیانیان، رویا نونهالی و هومن سیدی ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «شداد» به کارگردانی بهروز مظاهری، سه‌شنبه 14 اردیبهشت ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد. خلاصه داستان این انیمیشن از این قرار است که: شداد، شاهزاده‌ای است که پس از خلع از ولیعهدی پدر، برادر خود را در آتش کینه‌ی خویش نابود می‌سازد و سلطنت را به چنگ می‌آورد و ادعای خدایی می‌کند. شداد در مقابل خود، هانیب مرد زاهد و پارسای شهر را مانعی بر این امر می‌داند....

 شبکه شما

فیلم تلویزیونی «به وقت رهایی» به کارگردانی ناصر قهرمانی، سه‌شنبه 14 اردیبهشت ساعت 24 از شبکه شما پخش خواهد شد. داستان فیلم درباره شخصی به نام محمد است که در خانواده‌ای مذهبی در روستای هیدج متولد شد. از همان کودکی هوش سرشاری داشت و یکی از روحانیون روستا پیشنهاد داد تا وی را تعلیم دهد. مدتی در قزوین تحصیل کرد و سپس به تهران آمد. بعد مدیر مدرسه منیریه تهران شد. بعد از فوت پدر عازم نجف شد و در راه مورد هجوم راهزنان قرار گرفت و تمام کتاب‌های او را دزدیدند. حکیم هیدجی خیلی از این مسئله ناراحت بود، راهزن به او گفت: علم باید در مغز باشد نه در خورجین اسب. این گفته حکیم را متحول کرد. مدتی بعد راهزن تحت تاثیر اخلاق حکیم هیدجی از کرده خود پشیمان شد و حتی کتاب هایی را که از ایشان دزدیده بود بازگرداند. حکیم هم برای کمک به درمان او، داروهایی داد. در جریان فتوای تنباکو با سخنرانی و شکستن قلیان ها و نوشتن رساله دخانیه از فتوای آیت‌الله میرزای شیرازی دفاع کرد و ... علیرضا جلالی‌تبار، اسماعیل خلج، کیهان ملکی، میرطاهر مظلومی، کامیار شکیبایی، زهرا سعیدی و محمدرضا ژاله در فیلم تلویزیونی «به وقت رهایی» هنرنمایی کرده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: