کد خبر: 3968835
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۱
یک مقام سابق آمریکایی مدعی شد بایدن با تحت فشار قرار دادن رژیم صهیونیستی، درصدد آن است که این رژیم را به پذیرش توافق احتمالی هسته‌ای بین ایران و طرف‌های برجام وادار کند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روسیاالیوم، یک مقام سابق دولت ترامپ مدعی شد که جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده آماده است به یک انتفاضه جدید در فلسطین چراغ سبز نشان دهد تا اسرائیل را مجبور به پذیرش توافق هسته‌ای با ایران كند.

وی  توسط رید دی روبنشتاین، معاون سابق دادستان کل آمریکا و مشاور سابق خزانه‌داری در دولت ترامپ در مقاله خوددر روزنامه جروزالم پست نوشت: بایدن با وجود مخالفت شدید تل‌آویو و تهدیدهای ایران برای نابودی اسرائیل، به سرعت به سمت از سرگیری توافق هسته‌ای با ایران كه در سال 2015 منعقد شده  پیش می‌رود. وی مدعی شد اما این توافق، زمینه را برای  به دست آوردن یک زرادخانه اتمی برای تهران فراهم می‌کند.

این مقام سابق جمهوری‌خواه آمریکایی با اشاره به اینکه این اقدامات در پس زمینه افزایش شدید دفعات حملات فلسطین و ایران به اسرائیل رخ می‌دهد، افزود: منابع من در دولت آمریکا نشان می‌دهند که یکی از عوامل این امر ممکن است تأیید صریح بایدن یا حمایت وی از افزایش سطح درگیری در غزه و بروز انتفاضه جدید در صورت مخالفت اسرائیل با برجام باشد.

روبنشتاین در پایان مقاله خود نوشت: اسرائیل در مقابله با ایران و نیروهای فلسطینی تنها نیست اما زمان آن رسیده است كه حقیقت را بیان كنیم و آن این است که امنیت اسرائیل در دوره بایدن با بازگشت به برجام قربانی می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: