کد خبر: 3970708
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۵
صلاح زواوی سفیر دولت فلسطین در ایران با تبریک روز قدس به مردم ایران، مقام معظم رهبری و همه مسلمانان جهان، بر پایبندی همه گروه‌های فلسطینی به آرمان آزادسازی اراضی اشغالی تأکید کرد.

به گزارش ایکنا، صلاح زواوی سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران، در وبینار «قدس محور وحدت و حیات اسلام» که عصر امروز به همت معاونت ایران امور بانوان مجمع تقریب برگزار شد، اظهار کرد: امام راحل نه تنها نظام را در ایران تغییر دادند بلکه تصویر جدیدی از جمهوری اسلامی ایران به وجود آوردند در سال 1924  غربی‌ها پس از فروپاشی دولت عثمانی بسیار خرسند بودند که آخرین دولت وحدت در جهان عرب و اسلام از بین رفته است.

وی افزود: با روی کار آمدن امام خمینی(ره) خطری گریبان‌گیر غربی‌ها شد، ایشان دو هدف اصلی را دنبال می‌کردند، یکی وحدت جهان اسلام و دیگری آزادی فلسطین که این موضوع هیچگاه مورد قبول غربی‌ها قرار نگرفت.

زواوی ادامه داد: فرق بین نظام شاهنشاهی و انقلاب اسلامی در ایران این بود که، ایران شاهنشاهی یک کشور مقدس برای غربی‌ها بود؛ اما امام خمینی(ره) آن بزرگ مردی که از دنیا به جز رضایت خداوند چیزی نمی‌خواست، با پیام تاریخی و تغییر دهنده برای همه جهانیان روی کار آمدند تا جایی که صدام حسین و متحدانش از پروژه غربی برای ساقط کردن انقلاب اسلامی ایران  دسیسه چیدند اما این انقلاب همچنان پایدار ماند و توانست با تقدیم شهدا از آرمان‌های خود دفاع کند.

وی خاطرنشان کرد: روز قدس یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ایران است؛ قدس هزاران شهید از صحابه پیغمبر(ص) را برای دفاع از این سرزمین مقدس تقدیم کرده است و مسجد الاقصی نه تنها اولین قبله مسلمانان و دومین مسجد و سومین حرم شریف است، بلکه محل ظهور حضرت مسیح و حضرت امام مهدی(عج) نیز در آن خواهد بود و دیگر انبیاء در مسجد الاقصی به نماز حضرت امام مهدی(عج) اقتدا می‌کنند.

سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: اقدامات جمهوری اسلامی ایران علیه مستکبران بدترین خاطرات را برای غرب به وجود آورده است، اعلام روز جهانی قدس از سوی امام(ره) اگر در مرزهای  جمهوری اسلامی ایران محصور می‌ماند، غربی ها به راحتی می توانستند این پروژه را تحمل و قبول کنند، اما گسترش این پروژه در سطح جهانی، برنامه هایی که صهیونیست ها و آمریکایی ها در سر دارند را تهدید می‌کرد، آن برنامه ها تنها محدود به سرزمین تاریخی فلسطین نمی‌شود بلکه آنها خواهان این هستند که همه ثروت‌های منطقه را چپاول کنند و خیال یک وحدت اسلامی شرعی را از بین ببرند.

زواوی در همین خصوص ادامه داد: غربی‌ها همواره مانع این مسئله شدند که جمال عبدالناصر (رئیس‌جمهور اسبق مصر) اتحادی میان سوریه و مصر برقرار کند آنها نگذاشتند کشوری متحد متشکل از مصر و سوریه و عراق به وجود آید و حتی اجازه این را نداند که وحدت به یمن، سودان، اردن برسد و با ایجاد جنگ‌ها و مناقشات محلی مانع از اتحاد این کشورهای کوچک در منطقه شدند.

زواوی با اشاره به اینکه امروز ما دو پروژه متخاصم داریم، توضیح داد:  یکی پروژه مشروع ملت فلسطین، امت عربی و اسلامی برای آزادی سرزمین خود است و انقلاب اسلامی ایران که این طرح را برای آزاد سازی سرزمین فلسطین و مسجدالاقصی به دست گرفته است و دیگری از بین بردن هر کوششی برای مبارزه و وحدت است.
 
وی با اشاره به خاطراتی اذعان داشت: پیروزی برای خدا و پیامبران خدا(ص) و مومنان است و آزادی قدس نزدیک است چراکه در این موضوع شکی نیست؛ ما در جنبش فتح  در سال 1/1/1965 وقتی که دستهایمان را بر روی کتاب خداوند قرار دادیم بر آزادی هر وجب از خاک فلسطین قسم خوردیم که این امر قطعی و برگشت از آن اصلا وجود ندارد.

زواوی در پایان گفت: نوع روش آزادی فلسطین مسئله مهمی نیست این مهم است که بر روی اصل پروژه آزاد سازی تمرکز کنیم و بدون هیچ نقصی پایدار بمانیم خداوند متعال می فرماید: وَلَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ  الَّذِينَ إِنْ مَكَّنَّاهُمْ فِي الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنْكَرِ ۗ وَلِلَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: