کد خبر: 3970922
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶
معاون امور مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی از استقرار صندوق‌های دریافت زکات فطریه از سوی سازمان بهزیستی در محل‌های اقامه نماز فطر خبر داد و سایر روش‌های پرداخت زکات فطریه به این سازمان را اعلام کرد.

اعلام روش‌های پرداخت زکات فطریه به سازمان بهزیستیبه گزارش ایکنا، ذوالفقار یزدانمهر، معاون امور مشارکت‌های مردمی، مؤسسات غیردولتی و توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور، با اشاره به اینکه هر ساله به منظور بهره‌مندی از ظرفیت معنوی ماه مبارک رمضان اقدامات گوناگونی برای جذب مشارکت‌های مردمی از سوی سازمان بهزیستی صورت می‌گیرد، گفت: براساس نظر آیات عظام تقلید، سازمان بهزیستی می‌تواند با جمع‌آوری زکات فطریه به صورت عام و خاص و همچنین کفاره، بخش کوچکی از مشکلات مددجویان خود را برطرف کند.

وی تصریح کرد: از این رو دفتر مشارکت‌های مردمی این سازمان با پیگیری مستمر به صورت یکپارچه و هماهنگ با استان‌ها و با هماهنگی دبیرخانه شورای عالی زکات در سراسر کشور، اقدامات متعددی انجام می­‌دهد.

یزدانمهر از استقرار صندوق‌های جمع‌آوری زکات فطریه و در محل اقامه نماز عید فطر، مساجد، اماکن پرتردد شهر، مراکز بهزیستی، بانک‌ها و مؤسسات خبر داد و اعلام کرد: سایت مشارکت‌های مردمی سازمان به نشانی mosharekat.behzisti.ir و اپلیکیشن‌های فعال مانند؛ آپ، سکه، تاپ، همراه کارت، ستاره یک، کیپاد، ۷۲۴، پاس و سامانه‌های کدهای دستوری #۹*۷*۷۳۳* و #۵*۵*۷۴۱* از جمله شیوه‌های جذب وجوهات فطریه است.

وی در پایان گفت: با توجه به اینکه مددجویان بهزیستی افراد دارای معلولیت و آسیب دیده هستند و نیاز به حمایت و خیر جمعی دارند، خیران می‌توانند وجوهات فطریه عام خود را از طریق شماره کارت مجازی ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۰۷۰۷۰۷۵ متصل به حساب مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی واریز کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: