کد خبر: 3971427
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
آیت‌الله صفایی بوشهری:
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه ماه رمضان گذشت اما باید رمضانی باقی بمانیم، گفت: ماه رمضان، ماه خدایی شدن و خدایی ماندن است؛ ما در این ماه در مرتبه‌ای هستیم که محبوب خدا هستیم و با بندگی خدا و ترک معصیت و گناه باید این حال روحی را حفظ کنیم.

به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر، ۲۳ اردیبهشت‌ در خطبه‌های نماز عید فطر که در کنار میدان یادمان سردار شهید رئیسعلی دلواری بوشهر برگزار شد، اظهار کرد: عید یعنی بازگشتن انسان به شرایط مطلوب پیشین با یک امتیازات بیشتر، مثل عید نوروز، که عید نظام تکوین است.


شکوفه‌های ثواب رمضانی در وجود انسان مواج می‌شود


امام‌جمعه بوشهر افزود: انسان نیز در نزد خدا دارای مقام، کرامت و جایگاه است؛ اما انسان با قدم در امور دنیایی و دل در گرو دنیا قرار دادن با آن وقار فاصله می‌گیرد که با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و بازگشت به امور معنوی و انجام اعمال و عبادات این ماه به درگاه خداوند توبه کرده و گناهانش بخشیده می‌شود، لذا این انسان از سیاهی‌ها و آلودگی‌ها پاک می‌شود و از آن طرف شکوفه‌های ثواب، تمام وجودش را می‌گیرد و در سرزمین وجود او مواج می‌شود.


عید سعید فطر؛ روز گردهمایی بزرگ مسلمانان جهان اسلام


آیت‌الله صفایی بوشهری عید سعید فطر را روز گردهمایی بزرگ مسلمانان جهان اسلام دانست و اضافه کرد: انسان در پایان این مسیر به حد اعلای خود بر می‌گردد که نهایت پاکی از گناه و دارا شدن ثواب‌های عالی است، آن مقام که قبلا نزد خدا داشت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با بیان اینکه بهترین شرایط برای حفظ این مقام که انسان در ماه مبارک رمضان کسب کرده، ترک کردن گناه است، اظهار کرد: عید سعید فطر، یک عید سرنوشت‌ساز برای انسان است و شب عید فطر یک شب بسیار مهمی است که احیای این شب مستحب است.

نویسنده کتاب قرآنی «پایان دنیا در کلام خدا» با بیان اینکه ماه رمضان گذشت اما باید رمضانی باقی بمانیم، افزود: ماه رمضان، ماه خدایی شدن و خدایی ماندن است؛ ما در این ماه در مرتبه‌ای هستیم که محبوب خدا هستیم و با بندگی خدا و ترک معصیت و گناه باید این حال روحی را حفظ کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر عملیات تروریستی در افغانستان را که دختران مظلوم و بی‌گناه افغان به خاک و خون کشیده شدند و همچنین جنایت‌های رژیم غاصب قدس در تاریخ پرجنایت‌شان و حمله وحشیانه به مردم مظلوم فلسطین را محکوم کرد.

امیرحسین مؤمنی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: