کد خبر: 3971571
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
برنی سندرز، سناتور دموکرات، آنچه را که «ملی‌گرایی نژادپرستانه» نتانیاهو خواند را محکوم کرد و خواستار تغییر رویکرد آمریکا به رژیم اسرائیل شد.

به گزارش ایکنا به نقل از یاهونیوز، برنی سندرز سناتور دموکرات آمریکایی تأکید کرد: بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل، ناسیونالیسم نژادپرستانه را پرورش داده است.

سندرز که رئیس کمیته بودجه سنای آمریکا است، افزود: ایالات متحده هر سال 4 میلیارد دلار به اسرائیل اختصاص می‌دهد. ما دیگر نمی‌توانیم دولت راستگرای نتانیاهو را به خاطر رفتارهای غیردموکراتیک و نژادپرستانه ببخشیم. ما باید مسیر و رویکرد خودمان را در قبال نتانیاهو تغییر دهیم.

سندرز اظهار داشت: دولت بایدن باید به استانداردهای بین‌المللی مربوط به حقوق بشر پایبند بوده و برای اجرای آنها تلاش کند، اگر ایالات متحده همچنان میخواهد یک صدای معتبر برای حقوق بشر در سطح جهانی باشد.

این سناتور دموکرات گفت: ما باید این را به رسمیت بشناسیم که مسئله حقوق فلسطینی‌ها مهم است. زندگی و جان فلسطینی‌ها مهم است. نتانیاهو همواره از نژادپرستی و احساسات ملی‌گرایانه برای باقی ماندن در قدرت سوءاستفاده کرده است. این روندهای خطرناک تنها منحصر به اسرائیل نیست. در سراسر جهان، در اروپا، در آسیا و در آمریکای جنوبی و اینجا در ایالات متحده ظهور جنبش های ملی گرایانه اقتدارگرا را شاهد بوده‌ایم.

وی در ادامه از حق اسرائیل برای دفاع از خودش حمایت کرد ولی در عین حال گفت: سیاستگذاران آمریکایی باید سیاست‌ها و اقدامات دولت نتانیاهو را که موجب تشدید بحران شده است، محکوم کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: