کد خبر: 3971732
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶
تازه‌ترین تحولات فلسطین؛
رژیم صهیونیستی نیمه شب گذشته خانه‌ها و مناطق غیرنظامیان در غزه را ظرف یک ساعت، یکصد بار بمباران و پنج ساختمان را بر سر خانواده‌های ساکن آنجا آوار کرد و گروه‌های مقاومت در پاسخ به آن پایتخت این رژیم و فراتر از آن را هدف حملات موشکی قرار دادند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری الجزیره، نیروی هوایی رژیم اشغالگر صهیونیستی در طول شب گذشته بدون هشدار قبلی حملات خشونت‌آمیز خود را به نوار غزه از سر گرفت که منجر به تخریب تعدادی از ساختمان‌های مسکونی شد و تیم‌های دفاع مدنی بلافاصله کار خود را برای نجات خانواده‌هایی که زیر آوار بودند، آغاز کردند.

نیمه شب گذشته هواپیماهای جنگی رژیم اشغالگر حدود 10 موشک را به سمت پنج ساختمان مسکونی در خیابان الوحده در محله الرمال در غرب شهر غزه شلیک کردند که منجر به تخریب کامل یا جزیی آنها شد.

خبرنگار الجزیره به نقل از برخی خانواده‌ها و شاهدان عینی اعلام کرد که ساکنان منطقه هیچ گونه اخطار قبلی دریافت نکرده بودند و هواپیماهای شناسایی اسرائیل قبل از بمباران ساختمان‌ها هیچ موشک هشدار دهنده‌ای شلیک نکرده بود.

وی افزود که تعدادی از خانواده‌ها زیر آوار بودند و تیم‌های دفاع مدنی تلاش‌های بی‌وقفه‌ای را برای نجات افراد گرفتار انجام دادند در حالی که صدای گریه آنها در میان آوارها شنیده می‌شد.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه هم از کشته شدن 12 فلسطینی و زخمی شدن 50 نفر دیگر - اکثر آنها کودک و زن - در نتیجه حملات دیشب رژیم صهیونیستی به غزه اخیر خبر داد.

نیمه شب گذشته رژیم صهیونیستی به اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه و منزلی در خیابان الصناعه در جنوب شهر غزه و راه‌ها و جاده‌های اصلی و همچنین به خان یونس در جنوب نوار غزه و مناطقی پراکنده در شمال نوار غزه حمله کرد.

رژیم صهیونیستی نیمه شب گذشته در 100 نوبت غزه را بمباران کرد/ حماس فراتر از تل‌آویو را هدف گرفت

شبکه الجزیره تصاویر زنان و کودکان زخمی را که نیمه شب گذشته وحشت‌زده به همراه خانواده‌هایشان خود را به بیمارستان الشفاء شهر غزه رساندند، نشان داد.

حملات هوایی نیمه شب گذشته رژیم صهیونیستی که ظرف یک ساعت و در یکصد نوبت انجام شد، منزل و دفتر یحیی السنوار، رئیس حماس در غزه و منزل برادر او محمد السنوار و همچنین مقر دولتی کمیته گذرگاه‌های فلسطین در مرز با مصر را نیز هدف گرفت.

قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی نیز نیمه شب گذشته ساحل شهر غزه را با چندین گلوله هدف گرفت.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هم اواخر روز شنبه در یک نشست خبری گفت: اسرائیل هرگز اجازه نخواهد داد جامعه یهودی ما با حملات تهدید شود.

وی تأکید کرد: روزهای آسانی در انتظار ما نیست و ما باید هوشیار و متحد باقی بمانیم ... ما برای بازگرداندن آرامش به خیابان‌های اسرائیل هر آنچه لازم باشد را انجام خواهیم داد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) نیز در واکنش به حملات نیمه شب رژیم صهیونیستی تاکید کرد: هدف قرار دادن غیرنظامیان حملات مقاومت را محدود نمی‌کند و هر جنایتی که دشمن انجام دهد، قبل از خشک شدن خون، بهای آن را پرداخت خواهد کرد.

حملات اسرائیل علیه نوار غزه امروز یکشنبه وارد هفتمین روز خود شد و وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که تعداد کل قربانیان در طی شش روز تجاوزات اسرائیل به غزه به 152 شهید از جمله 41 کودک و 23 زن رسید، علاوه بر 1100 نفر دیگر که در این حملات زخمی شدند.

گروه کتائب القسام شاخه نظامی حماس نیز در واکنش به حمله نیمه شب گذشته رژیم صهیونیستی به خانه‌های غیرنظامیان در غزه در یک حمله موشکی گسترده تل‌آویو و دورتر از آن را هدف گرفت.

رژیم صهیونیستی نیمه شب گذشته در 100 نوبت غزه را بمباران کرد/ حماس فراتر از تل‌آویو را هدف گرفت

الجزیره به نقل از منابع رژیم صهیونیستی گزارش داد که نیمه شب گذشته 42 فروند موشک به تل‌آویو و مرکز اسرائیل اصابت کرده و در تل‌آویو سه مرتبه آژیر هشدار به صدا درآمده است.

یکی از موشک‌های مقاومت به خیابان ششم اصلی تل‌آویو و چند موشک هم به سه نقطه در شهر بات یام جنوب تل آویو اصابت کرد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی هم اعلام کردند که 10 صهیونیست در حین فرار به پناهگاه‌ها پس از شلیک موشک از غزه زخمی شدند.

رگبار موشک‌های شلیک شده از غزه تل‌آویو و نواحی شمالی، جنوبی و شرقی آن را هدف گرفته بود. شهرهای ریشون لتسیون، هرتزلیا و بتاح تکفا در حومه تل‌آویو از جمله مناطق مورد اصابت موشک‌های مقاومت در نیمه شب گذشته بود.

اصابت چند موشک به منطقه هشارون در شمال تل ‌آویو نیز خود نشانه گسترده‌شدن دامنه مناطق هدف‌گیری شده توسط مقاومت بوده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین پس از این ضربه موشکی به تل‌آویو، منطقه النقب و شهر بئر السبع و حومه آن را هم هدف حملات موشکی قرار دادند.

حماس: مقاومت با نوآوری در میدان نبرد محاسبات دشمن را برهم زد

فوزی برهوم، سخنگوی حماس عصر شنبه در اظهاراتی گفت: کتائب القسام و نیروهای مقاومت، با قدرت و ابداع قواعد جدید درگیری و اداره درست نبرد، رژیم صهیونیستی را غافلگیر کرده و محاسبات آن را برهم زدند.

این مقام حماس با بیان اینکه تل‌آویو پایتخت تصمیم‌سازی‌های رژیم صهیونیستی به میدان جنگ میان القسام و دشمن تبدیل شده است، گفت: جبهه‌های باز با دشمن و ضربات قدرتمند و دقیق مقاومت، رژیم صهیونیستی را به دردسرانداخته و برای آن یک بحران بزرگ امنیتی، اجتماعی، نظامی و سیاسی شکل داده است.

برهوم تأکید کرد: زمان آن فرا رسیده که همه مردم فلسطین در مقابل اسرائیل دست به سلاح ببرند، زیرا ما نبرد را با تمام قدرت ادامه می‌دهیم تا آرمان ملت فلسطین را تحقق بخشیم.

ابوحمزه، سخنگوی «سرایا القدس» (گروهان‌های القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین) نیز گفت، در نبرد کنونی با رژیم صهیونیستی از موشک‌های جدید و پیشرفته از جمله موشک «قاسم» استفاده شده است که بُرد آن به تل‌آویو، اشدود، عسقلان، سدیروت و دیگر شهرهای فلسطین اشغالی می‎رسد.

وی با اشاره به غیرمنتظره‌های جدید مقاومت برای رژیم صهیونیستی گفت: به نتانیاهوی احمق و فرماندهان احمق‌تر ارتش آن می‌گوییم که منتظر ورود نیروهای زمینی شما به داخل نوار غزه هستیم تا شمه‌ای از خشم خود را به شما نشان دهیم.

النخاله: پاسخ راکتی تا توقف حملات علیه مسجدالاقصی ادامه دارد

سردار اسماعیل قاآنی نیز شب گذشته پس از تماس تلفنی با اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه با زیاد النخاله، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز تلفنی گفت‌وگو کرد.

به گزارش رسانه‌های فلسطینی، النخاله در این گفت‌وگو تأکید کرد: تا قبل از اینکه حملات اسرائیل به مسجدالاقصی متوقف نشود و این رژیم دست از تلاش برای تصرف محله الشیخ جراح و حی البستان قدس برندارد، ملت فلسطین هم نبرد را متوقف نخواهد کرد.

ابراز ناراحتی صرف دبیرکل سازمان ملل از کشتار غیرنظامیان

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل خشم و نگرانی عمیق خود را در مورد تلفات غیرنظامیان در غزه و تخریب برج محل استقرار دفاتر رسانه‌های بین‌المللی در نوار غزه در حمله هوایی اسرائیل ابراز داشت.

استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل گفت: گوترش از اقدام اسرائیل در تخریب یک برج در نوار غزه که دفتر تعدادی از رسانه‌های بین‌المللی در آنجا قرار داشت به شدت ناراحت است.

رژیم صهیونیستی نیمه شب گذشته در 100 نوبت غزه را بمباران کرد/ حماس فراتر از تل‌آویو را هدف گرفت

وی افزود: گوترش همچنین نسبت به بالا رفتن آمار قربانیان غیرنظامی و به خصوص کشته شدن ده نفر از اعضای یک خانواده از جمله کودکان در حمله هوایی روز شنبه اسرائیل به اردوگاه الشاطئ غزه ناراضی است؛ با وجود اینکه اسرائیل ادعا می‌کند رهبرانی از حماس را در آنجا هدف گرفته است.

2 شهید و 580 زخمی طی 24 ساعت گذشته در کرانه باختری

در کرانه باختری نیز حملات نظامیان صهیونیست به غیرنظامیان فلسطینی ادامه دارد و به گزارش هلال احمر فلسطین طی درگیری‌های ۲۴ گذشته در کرانه باختری، ۵۸۰ فلسطینی با گلوله‌های پلاستیکی، گلوله‌های واقعی و گاز اشک‌آور مجروح شدند.

در طولکرم و جنوب شهر الخلیل نیز دیشب دو فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: