کد خبر: 3972186
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶

ساماندهی ۴۰۰ گروه جهادی تخصصی بسیج اصناف در سراسر کشور

بیش از ۴۰۰ گروه جهادی تخصصی سازمان بسیج اصناف در سراسر کشور ساماندهی شده و مشغول خدمت‌رسانی به روستاها و مناطق محروم خستند.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج اصناف کشور، آئین اجرای تفاهم‌نامه همکاری قرارگاه مرکزی جهادسازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه و سازمان بسیج اصناف بازاریان و فعالان اقتصادی کشور با حضور سردار حزنی، مسئول قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و سرهنگ غلامرضا حسن‌پور، رئیس سازمان بسیج اصناف کشور برگزار شد.

این مراسم در روستای قمرود از توابع استان قم و با حضور ۲۰ گروه جهادی تخصصی سازمان بسیج اصناف استان قم برگزار شد. پس از امضای این تفاهم‌نامه مشترک، فعالیت‌های این کاروان جهادی از نزدیک مورد بازدید قرار گرفت.

این گروه‌های جهادی که در قالب تعمیرکاران لوازم خانگی، تأسیسات مکانیکی، سرمایشی گرمایشی، تعمیر کیف وکفش، تعمیرات تلفن، آهنگران، خیاطی، عکاسی، پیرایشگری و … ساماندهی شده و به خدمت‌رسانی به مردم روستا مشغول هستند.

این خدمت تخصصی درسراسر کشور با تشکیل ۴۰۰ گروه جهادی تخصصی بسیج اصناف در حال انجام است. وظیفه دیگر این گروه‌ها ایجاد زمینه اشتغال در روستاها و مناطق کم‌برخوردار از طریق مهارت‌آموزی، ایجاد کارگاه‌های کوچک و تضمین خرید محصولات به‌ویژه صنایع دستی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha