کد خبر: 3978745
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
جنبش امل لبنان مراسمی را به مناسبت چهلمین سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران برگزار کرد؛ همچنین مراسمی با مشارکت رایزنی فرهنگی ایران و گروه‌های مقاومت لبنان در بیروت برگزار خواهد شد.

به گزارش ایکنا به نقل از زد ان ان، به مناسبت چهلمین سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران، جمعی از مسئولان جنبش امل در مراسمی در محل یادمان شهید در منطقه صف الهوی در شهر بنت جبیل مراسمی را برگزار کردند.

یوسف جابر، مسئول هماهنگی این جنبش در سخنرانی خود به اخلاق شهید چمران اشاره کرد و گفت که او دنیا را به خاطر رضایت خداوند متعال ترک کرد و معتقد بود که جنبش امل که توسط امام صدر بنیان نهاده شده به خاطر انسانیت است، بنابراین او هرچه داشت به خاطر این جنبش فدا کرد.

وی افزود: همچنین شهید علی عباس از یاران شهید چمران بود که او را رها نکرد و با او به ایران رفت و به شهادت رسید. شهادت او قلب چمران را شکست. ما از شهید چمران و یاران شهیدش الهام می‌گیریم که چگونه همه چیز خود را نثار فقرا و محرومان کنیم چنانکه چمران خود را خاک پای آنها می‌دانست.

همچنین شهرداری منطقه الغبیری بیروت و رایزنی فرهنگی ایران در لبنان در چهلمین سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران طی مراسمی یاد و خاطره او را گرامی می‌دارند.

این مراسم فردا دوشنبه ساعت 10 صبح در خیابان شهید مصطفی چمران، ورودی سفارت ایران در مقابل باشگاه گلف در بئر حسن برگزار می‌شود.

در این مراسم شخصیت‌هایی از جمله حاج محمود قماطی، وزیر سابق لبنانی و نماینده جنبش حزب‌الله، محمد نصرالله نماینده جنبش امل، عباس خامه‌‌یار، رایزن فرهنگی ایران در لبنان و معن الخلیل، شهردار غبیری سخنرانی خواهند کرد. 

همچنین در این مراسم بر بنای یادبود شهید مصطفی چمران دسته گل گذاشته خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: