کد خبر: 3984027
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶
برای دومین سال متوالی مراسم نماز عید قربان، در ورزشگاه کروک پارک در پایتخت ایرلند برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از آیریش تایمز، برای دومین سال متوالی یکی از اعیاد مهم سالانه مسلمانان، یعنی نماز عید قربان، در ورزشگاه کروک پارک برگزار می‌شود.

این رویداد از ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه، 20 ژوئیه (29 تیرماه) برگزار می‌شود و امسال 500 نفر می‌توانند در آن شرکت کنند. سال گذشته محدودیت‌های همه‌گیری کرونا این تعداد را به 200 نفر محدود کرده بود.

شیخ عمر القادری، رئیس شورای صلح و ادغام مسلمانان ایرلند و سازمان‌دهنده این رویداد گفت: هر کسی می‌تواند ثبت نام کند و ما قبلاً از شهرهای بلفاست، پرتلاویز، آتلون، دوبلین و از  جاهای دیگر ثبت‌نام کرده‌ایم. این جشنی منحصر به فرد است که آن را در کروک پارک با حضور تمام کسانی که مایل به پیوستن به ما هستند، برگزار می‌کنیم.

برای این نماز عید قربان در کروک پارک، مانند سال گذشته دعوت‌نامه‌هایی برای سایر رهبران ادیان و همچنین اعضای دولت و نمایندگان ارسال شده است.

لری مک کارتی(Larry McCarthy)، رئیس انجمن گالکتیک اثلتیک(GAA)، گفت که این رویداد سال گذشته موفقیتی بزرگ بود و نمادی از تلاش‌های مستمر ما برای تقویت همزیستی و تنوع در جامعه است.

سال گذشته هنگامی که دیارموئید مارتین(Diarmuid Martin)، اسقف اعظم کاتولیک دوبلین، برای این رویداد در کروک پارک وارد شد، با معترضانی روبه‌رو شد که ماشین او را محاصره و وی را خائن خطاب می‌کردند. بعداً وی معترضین را افرادی بسیار پرخاشگر توصیف کرد که معنای تحمل دینی را  درک نمی‌کنند.

شیخ القادری گفت که او نیز از طریق شبکه‌های اجتماعی مورد حمله و آزار قرار گرفته است. وی گفت با این حال به طور کلی و به‌ویژه در میان مسلمانان ایرلند، مراسم عید سال گذشته در کروک پارک با استقبال بسیار زیاد روبه‌رو شد.

وی گفت: ما برابری جنسیتی را رعایت کردیم. اطمینان حاصل کردیم که زنان مسلمان به طور برابر در این مراسم حضور و فعالیت دارند.

داوطلبان حضور در این مراسم می‌توانند برای رویداد امسال در eventbrite.ie ثبت نام کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: