کد خبر: 3985771
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۹
وزیر بهداشت عربستان اعلام کرد که طرح‌های این وزراتخانه برای مقابله با کرونا و سایر بیماری‌ها در ایام حج امسال موفقیت‌آمیز بوده و هیچ موردی از ابتلا به کرونا دیده نشد.

 به گزارش ایکنا؛ به نقل از خبرگزاری عربستان سعودی، توفیق الربیعه، وزیر بهداشت عربستان امروز (پنج شنبه)، از موفقیت طرح بهداشتی موسم حج سال ۱۴۴۲ هجری قمری و عدم ثبت هیچ موردی از ابتلا به نسل جدید ویروس کرونا (کووید-۱۹) و سایر بیماری‌های همه‌گیر در میان حجاج بیت الله الحرام خبر داد.

توفیق الربیعه اعلام کرد: وزارت بهداشت عربستان و سازمان هلال احمر این کشور در راستای حفاظت از سلامتی حجاج بیت الله الحرام، از طریق یک سامانه یکپارچه از تأسیسات بهداشتی در مشاعر مقدس که مجموعه‌ای از بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی و خودروهای اورژانس بسیار مجهز تحت نظر تیم‌های پزشکی، فنی و اداری شامل کادرهای واجد شرایط و آموزش دیده برای کار در موسم حج را در بر می‌گیرد، برای موسم حج امسال آماده شدند.

وزیر بهداشت عربستان ضمن تأکید بر این که همه بخش‌های دولتی شرکت‌کننده در فرآیند خدمت‌رسانی به مهمانان خانه خدا، تلاش‌های زیادی برای اجرای طرح بهداشتی موسم حج در راستای تضمین سلامتی حجاج و جلوگیری از شیوع همه‌گیری کرونا در میان آنها انجام دادند، اعلام کرد که این تلاش‌های زودهنگام و تدابیر پیشگیرانه در تعامل با وضعیت بهداشتی همه گیری در موسم حج امسال که ایجاب کرد تنها ۶۰ هزار حاجی دریافت کننده هر دو دوز واکسن علیه ویروس مناسک حج را ادا کنند، در حفاظت از سلامتی حجاج سهیم بودند.

الربیعه در پایان ضمن قدردانی از دولت عربستان به دلیل پشتیبانی نامحدود از وزارت بهداشت و کارکنان آن و سایر بخش‌های فعال در موسم حج امسال، قبولی حج حجاج بیت‌الله الحرام و بازگشت آنها به میان خانواده‌های خود در سلامتی کامل را از خداوند متعال خواستار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: