کد خبر: 3985793
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۹
رئیس پارلمان الجزایر در گفت‌وگو با همتای ترک خود، مصطفی شنتوب در مورد راه‌های همکاری و ادامه حمایت از ملت فلسطین در مجامع بین‌المللی رایزنی کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از آناتولی، ابراهیم بوغالی، رئیس پارلمان الجزایر روز پنجشنبه با همتای ترک خود مصطفی شنتوب در مورد راه‌های همکاری و ادامه حمایت از ملت فلسطین در مجامع بین‌المللی گفت‌وگو کرد.

طبق بیانیه شورای ملی الجزایر، در تماس تلفنی شنتوب با همتای الجزایری خود در این  دو طرف به مناسبت عید سعید قربان تبریک گفته و در مورد مسائل و چشم انداز روابط دوجانبه به ویژه در سطح پارلمانی صحبت كردند.

بر اساس همان منبع، دو طرف در مورد لزوم ادامه کار در آینده و ارتقا روابط به سطوح بالاتر توافق کردند.

در این بیانیه افزوده شده است: این گفت‌وگو فرصتی را برای مقامات فراهم كرد تا تحولات صحنه بین‌المللی كه مهمترین آنها مسئله فلسطین است، بررسی كنند.

بر اساس این بیانیه، بوغالی و شنتوب آمادگی بر الجزایر و ترکیه را برای ادامه حمایت از مردم فلسطین در مبارزه علیه اشغال اسرائیل تأکید کردند.

آنها همچنین بر ضرورت کار در مجامع مختلف پارلمانی برای کمک به فلسطینیان در دستیابی به حقوق مشروع خود در تأسیس یک کشور مستقل با حاکمیت کامل با پایتختی قدس شریف تأکید کردند.

در آوریل 2021، سرزمین‌های فلسطین و شهر اشغالی قدس شاهد حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان بوده است که پس از حملات مکرر صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی و تلاش برای تخلیه محله‌های فلسطینیان در شهر قدس رخ داد.

درگیری نظامی بین اسرائیل و جناح‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه در طی 12 روز  منجر به کشته شدن صدها فلسطینی و زخمی شدن هزاران نفر شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: