کد خبر: 3986423
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵
دانشگاه محمدیه در شهر «ماکاسار» اندونزی برای رؤیت دقیق ماه‌های قمری و تعیین دقیق مناسبت‌های اسلامی رصدخانه احداث می‌کند.

به گزارش ایکنا؛ دانشگاه محمدیه شهر ماکاسار در حال توسعه علم نجوم و ستاره‌شناسی برای دانشجویان و استادان است و قرار است رصدخانه‌ای بالای برج «إقرأ» این دانشگاه احداث کند.

بنا به اعلام رایزنی فرهنگی کشورمان در اندونزی، آمبو آسه، رئیس دانشگاه محمدیه ماکاسار در این باره گفت: احداث رصدخانه در دانشگاه محمدیه ماکاسار برای تقویت محاسبات نجومی و مشاهدات علمی و توسعه علم ستاره شناسی برای دانشجویان و اساتید در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: این رصدخانه ظرفیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری آموزشی را دارد و در صورت تحقق این امر، رصدخانه دانشگاه محمدیه ماکاسار به نخستین مقصد گردشگری آموزشی نجومی در منطقه شرقی اندونزی تبدیل خواهد شد.

آسه تصریح کرد: این رصدخانه به تدریج با ابزارهای مورد نیاز مانند تلسکوپی که می‌تواند سیارات را در بالای برج دانشگاه رصد کند، تکمیل خواهد شد و دانش‌آموزان و دانشجویانی که اجرام آسمانی را مطالعه می‌کنند می‌توانند با حضور در این مکان مطالبی را که به صورت تئوری در مدرسه یا دانشگاه می‌آموزند عملاً از نزدیک ببینند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: