کد خبر: 3987537
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۹
دوره جامع تربیت مربی سواد رسانه‌ای در سه پودمان علمی مهارت سواد رسانه‌ای، کارگاه‌های تخصصی سواد رسانه‌ای و پودمان تربیت مدرس سواد رسانه‌ای برگزار می‌شود.

برگزاری دوره جامع تربیت مربی سواد رسانه‌ای در 3 پودمان علمیبه گزارش ایکنا، ثبت نام دوره جامع تربیت مربی سواد رسانه‌ای با حضور بیش از ۳۵ نفر از اساتید سواد رسانه‌ای کشور با همکاری انجمن سواد رسانه‌ای ایران و دانشگاه سوره آغاز شد.

این دوره آموزشی شامل دو ترم آموزشی است که ترم اول دوره افزایش مهارت‌های سواد رسانه‌ای و ترم دوم دوره پیشرفته و تخصصی با هدف آماده‌سازی افراد برای تدریس سواد رسانه‌ای است.

رسانه‌شناسی، مبانی تحلیل پیام‌های رسانه‌ای، مهارت‌های سواد رسانه‌ای و تفکر انتقادی، سواد بصری، آشنایی با طراحی و تولید محتوای رسانه‌ای، سواد خبری، شیوه‌های اقناعی، جریان‌شناسی رسانه‌ای و تکنیک‌های عملیاتی روانی، رسانه و سبک زندگ، کارگاه فن‌آوری‌های نوین، خانواده و امنیت سایبری، کودک و رسانه و اخلاق کنشگری در شبکه‌های اجتماعی سرفصل‌های ترم اول این دوره آموزشی را تشکیل می‌دهد.

همه شرکت‌کنندگان در دوره تربیت مربی سواد رسانه‌ای که موفق به گذراندن آزمون جامع و مصاحبه پایان این دوره شوند، علاوه بر دریافت گواهینامه معتبر از انجمن سواد رسانه‌ای ایران و دانشگاه سوره، کد مدرسی دریافت خواهند کرد و می‌توانند با استفاده از این کد در دوره‌های استانی انجمن سواد رسانه‌ای ایران تدریس کنند.

نام افراد دارای کد مدرسی در بانک اطلاعاتی جامع اساتید، معلمان و مربیان سواد رسانه‌ای کشور در پایگاه انجمن سواد رسانه‌ای ایران و سایت دانشگاه سوره با هدف ایجاد امکان اشتغال در دانشگاه‌ها، مدارس و ادارات به عنوان استاد و معلم سواد رسانه‌ای ثبت خواهد شد و همه مراکزی که متقاضی مدرس سواد رسانه‌ای هستند، می‌توانند با مراجعه به این فهرست از مدرسان مطمئن این مجموعه برای آموزش مهارت‌های سواد رسانه‌ای بهره‌مند شوند.

دوره جامع تربیت مربی سواد رسانه‌ای ایران از ۱۷ مردادماه آغاز می‌شود و تا ۲۱ شهریورماه سال جاری نیز ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان به شرکت در این دوره آموزشی می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی http://sooretc.com در این دوره ثبت نام کنند.

همچنین، این دوره تخصصی در سه پودمان مهارت سواد رسانه‌ای، کارگاه‌های تخصصی سواد رسانه‌ای و پودمان تربیت مدرس سواد رسانه‌ای برگزار می‌شود.

کارگاه سواد بصری، صفر تا صد آپارات، یوتیوب، صفر تا صد اینستاگرام، توئیتر، آشنایی با قابلیت‌های حرفه‌ای پیام‌رسان‌های بومی، صفر تا صد راه‌اندازی وب سایت با وردپرس، صفر تا صد برنامه‌سازی و انتشار محتوا در اینترنت، والدگری رسانه‌ای و فرزندپروری در عصر دیجیتال، چالش‌های روابط همسران در عصر دیجیتال و چگونگی مدیریت آن، کارگاه‌های این دوره تخصصی را تشکیل می‌دهند.

تفکر و سواد رسانه‌ای، رسانه‌شناسی، طراحی و تولید محتوای رسانه‌ای، مبانی تحلیل پیام، جامعه‌شناسی رسانه، شیوه‌های اقناع و تبلیغ، رسانه‌ها و جنگ نرم، رسانه و سبک زندگی و کارگاه فن‌آوری، برنامه‌های پودمان مهارت سواد رسانه‌ای این دوره جامع هستند.  

همچنین، برنامه‌های پودمان علمی تربیت مدرس و سواد رسانه‌ای این دوره نیز شامل نظریه‌های رسانه، رفتارشناسی فرهنگی ایرانیان، رسانه و مخاطب‌شناسی، جامعه‌شناسی تبلیغات، اقتصاد رسانه، مبانی و کاربرد سواد بصری، روش‌های فنون تدریس و کارگاه طراحی و تولید رسانه‌های آموزشی است.

یادآور می‌شود، امکان معادل‌سازی دروس این دوره با برخی دروس دوره کارشناسی ارشد دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره فراهم شده است و این امر باعث کوتاه شدن دوره آموزشی کارشناسی ارشد و کاهش هزینه‌های دانشجویان دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره خواهد شد.  

برگزاری دوره جامع تربیت مربی سواد رسانه‌ای در 3 پودمان علمی

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: