کد خبر: 3988287
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸
پایان سومین روز اجرای طرح «تابستانه کتاب ١٤٠٠» حاکی از فروش ١٢٠ میلیارد و ٩٦٠ میلیون و ٧٧٨ هزار و ٦٧٢ ریالی کتاب در کشور است.

فروش ١٢ میلیاردی «تابستانه کتاب ١٤٠٠» در سه روزبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، با باقی ماندن چهار روز از مهلت استفاده از یارانه ٢٠ درصدی در کتابفروشی‌های عضو طرح «تابستانه کتاب ١٤٠٠»، ٢٠٨ هزار و ٨٢٥ نسخه کتاب به ارزش ١٢٠ میلیارد و ٩٦٠ میلیون و ٧٧٨ هزار و ٦٧٢ ریال از سوی ٩٧٤ کتابفروش به فروش رسید.

استان‌های تهران با ١٦٢ کتابفروشی، خراسان رضوی با ١٢٣ کتابفروشی، اصفهان با ٩٣ کتابفروشی، قم با ٨٣ کتابفروشی، آذربایجان شرقی با ٦١ کتابفروشی، کردستان با ٥٥ کتابفروشی و فارس با ٥٤ کتابفروشی بیشترین مشارکت کتابفروشی‌ها در طرح «تابستانه کتاب ١٤٠٠» را به نام خود ثبت کردند.

همچنین در این طرح تاکنون، استان تهران با فروش ٣١ هزار و ٩٦٤ نسخه کتاب، خراسان رضوی با فروش ٢٤ هزار و ٦٠١ نسخه کتاب و اصفهان با فروش ٢٢ هزار و ٣٦٨ نسخه کتاب به ترتیب سهم ١٥، ١٢ و ١١ درصدی در فروش کتاب داشته‌اند.

در طرح «تابستانه کتاب ۱۴۰۰» خریداران می‌توانند تا پانزدهم مردادماه با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح، کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و دانشگاهی را با یارانه ۲۰ درصدی خریداری کنند.

اسامی و مشخصات کتابفروشی‌های عضو طرح به تفکیک هر استان بر روی سایت tarh.ketab.ir قابل مشاهده است. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: