کد خبر: 3990981
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱
سردار یعقوب سلیمانی؛

آزادگان «الماس‌های درخشان» انقلاب هستند

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پیامی به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به کشور، آزادگان را فخر دوران حماسه توصیف کرد.

آزادگان، «الماس‌های درخشان» در جبهه‌های دیگر درخشیدند و علم انقلاب را به دست گرفتندبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران؛ در پیام سردار یعقوب سلیمانی آمده است:

بیست و ششم مردادماه سالروز بازگشت آزادگان به میهن است و صفحه‌ای ماندگار در تاریخ ایران. روزی خجسته که آغاز وارستگی بود برای اسطوره‌هایی که بی‌نام و نشان رفتند و خیلی‌هاشان در گمنامی ماندند و در آن روزها بازنگشتند. آزادگانی که آمدند، شادمان بودند از دیدار خانواده و گریان از دفن غریبانه یارانشان در اردوگاه‌هایی که وجب وجب آن شکنجه بود و ناآرامی.

در آن روزهای دشوار بر سر عهدی که با پیر جماران بستند، وفادار ماندند و هنگام بازگشت، دغدغه‌شان فراق رهبری بود که هم جانشان بود و هم امامشان.

اکنون سال‌ها از 26 مرداد 1369 می‌گذرد و آزادگان این «الماس‌های درخشان» در جبهه‌های دیگر درخشیدند و علم انقلاب را به دست گرفتند. از آن روزها گفته‌اند و هنوز هم ناگفته‌های بسیاری دارند که باید روایت شود تا آیندگان بدانند دفاع مقدس درخت سرخی بود که گاه با ریختن یک خون آبیاری می‌شد و گاه با سرخی شکنجه‌هایی که به تن آزادگان می‌نشست، جان می‌گرفت و ریشه‌دارتر می‌شد. آزادگان هم در دوران اسارت و هم در زمان نقش‌آفرینی در عرصه‌های مختلف کشور همیشه مایه بالندگی، تعالی و افتخار بودند و به جرئت می‌توان گفت به مثابه عینی و عملی الگوی توسعه و مدیریت جهادی در کشور هستند و در تاریخ جهان اسرایی که در حین و بعد از اسارت بر سر عهد و پیمان و آرمان خود ماندند و لحظه‌ای مایه سرافکندگی ملی نشدند همین آزادگان سرافراز و فخر ملی ما بودند.

سالروز بازگشت آزادگان به میهن را به آزادمردان غیور و دلاور سال‌های جنگ و جبهه تبریک می‌گوییم و عزت آنها را از درگاه الهی مسئلت داریم که فخر دوران حماسه‌اند.

یعقوب سلیمانی
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha