کد خبر: 3993258
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۱

نمایشگاه «عرشیان در سرزمین کربلا» به همت خانه فرهنگ ایران در پیشاور با مشارکت بخش هنر دانشگاه این شهر دیروز، سوم شهریورماه، در محل دانشگاه پیشاور برگزار شد.

به گزارش ایکنا، به نقل از خانه فرهنگ ایران در پیشاور؛ در این نمایشگاه 72 اثر نقاشی بر روی بوم، خوشنویسی، تذهیب، نقاشی بر روی پوست از اساتید و هنرمندان شیعه، سنی و مسیحی سراسر ایالت خیبرپختونخوا در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

سپس با انتخاب داوران به نفرات برگزیده بهترین آثار در 2 رشته نقاشی و خوشنویسی، جوایز نقدی، لوح یادبود و گواهینامه اهدا شد.

رابعه بصری، نماینده مجلس ایالت خیبرپختونخوا در گفت‌وگو با شبکه‌های تلویزیونی گفت: شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه با پرداختن به موضوع کربلا، آثار نقاشی و خوشنویسی خود را به نمایش گذاشتند.

نماینده مجلس ایالت خیبرپختونخوا تأکید کرد: خانه فرهنگ ایران به عنوان نماینده کشور دوست و همسایه، در زمینه‌های مختلف از جمله برگزاری سمینارها، کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و دیگر برنامه‌های فرهنگی حضوری فعال داشته و ارتباط دوستانه و صمیمانه‌ای را با دانشگاهیان برقرار کرده است.

مهران اسکندریان، رییس خانه فرهنگ ایران در مصاحبه با شبکه‌های تلویزیونی، تأکید کرد: خانه فرهنگ ایران با بیش از 50 سال سابقه فعالیت‌های فرهنگی در کشور پاکستان، همواره تلاش کرده است تا با انجام فعالیت‌های فرهنگی، هنری، علمی و دانشگاهی، زمینه ارتقای دوستی و نزدیکی دو ملت شریف ایران و پاکستان را فراهم آورد.

برگزاری نمایشگاه «عرشیان در سرزمین کربلا» در پیشاور

برگزاری نمایشگاه «عرشیان در سرزمین کربلا» در پیشاور

برگزاری نمایشگاه «عرشیان در سرزمین کربلا» در پیشاوربرگزاری نمایشگاه «عرشیان در سرزمین کربلا» در پیشاور

برگزاری نمایشگاه «عرشیان در سرزمین کربلا» در پیشاور

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: