کد خبر: 3996380
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵

هزینه ثبت شرکت برای افرادی که قصد دارند برند یا شرکت خود را به ثبت برسانند و کالا و خدماتی که به مشتری ارائه می‌ دهند را شخصی سازی نمایند و از سوء استفاده سودجویان جلوگیری نمایند، یکی از دغدغه های مهمشان می باشد. هزینه ثبت شرکت برای ثبت انواع شرکت و در انواع مناطق یا انواع کشورها متفاوت است و به همین خاطر در این مطلب به توضیح درباره هزینه های ابتدایی در خصوص ثبت شرکت خواهیم پرداخت.

هزینه ثبت شرکت با توجه به نوع شرکت می تواند متفاوت باشد و باید با توجه به هدف هر شرکت، هزینه ثبت شرکت برآورد شده و مورد تایید قرار گیرد.

هزینه ثبت شرکت برای افرادی که قصد دارند برند یا شرکت خود را به ثبت برسانند و کالا و خدماتی که به مشتری ارائه می‌ دهند را شخصی سازی نمایند و از سوء استفاده سودجویان جلوگیری نمایند، یکی از دغدغه های مهمشان می باشد. هزینه ثبت شرکت برای ثبت انواع شرکت و در انواع مناطق یا انواع کشورها متفاوت است و به همین خاطر در این مطلب به توضیح درباره هزینه های ابتدایی در خصوص ثبت شرکت خواهیم پرداخت.

هزینه ثبت انواع شرکت چقدر می باشد؟

باید برای شروع هر تجارت و یا فعالیتی و برای کسب و کارتان تمرکز زیادی صرف نمایید و بتوانید از همان ابتدا از عهده هزینه ثبت شرکت برآیید.
به همین دلیل نیاز است که قبل از شروع فعالیتتان راجع به تمام مشکلات و تمام هزینه های احتمالی تحقیق نمایید و با اطلاعات بالا در این زمینه قدم بردارید. به طور مثال قیمت ثبت شرکت در دو دسته تقسیم بندی می شوند.

در حال تکمیل/  بررسی هزینه ثبت شرکت های مختلف

هزینه هایی که ممکن است متغیر باشند، به منطقه و یا نوع فعالیت شما یا سلیقه کارکنان شرکت و سهامداران شرکت یا به شرایط شما بستگی دارد و هزینه هایی که ثابت است، در میان ثبت تمامی شرکت ها یکسان است.
اما برای راه اندازی هر شرکت انجام کارهایی مثل یک انتخاب یک نام مناسب و تهیه تابلو متناسب با فعالیت شرکت و یا هزینه خرید لوازم اداری یا هزینه پست مدارک و همکاری با شرکت های دیگر از جمله هزینه های ثابت ثبت شرکت می باشد که شما از همان ابتدا باید به آن توجه نمایید و از آنها غافل نشوید تا با برنامه‌ ریزی مناسب پیش بروید.

ثبت انواع شرکت به چه میزان سرمایه احتیاج دارد؟

میزان سرمایه برای ثبت شرکت های مختلف برای شروع متفاوت می باشد. برای مثال هرچه تبلیغات شما برای شناخت بیشتر افراد نسبت به شرکتتان بیشتر شود و یا هزینه های راه اندازی شرکت شما بالا برود، سرمایه‌ ای که برای شروع نیاز دارید نیز بیشتر خواهد شد. اما ممکن است که در منطقه و یا کشوری بخواهید ثبت شرکت نمایید که هزینه ثبت شرکت برای شما از همان ابتدا بیشتر از مناطق دیگر باشد. اما ممکن است که ثبت شرکت در آن منطقه از اعتبار بیشتری برخوردار باشد و آن برای اعتبار شرکت شما بسیار سودمند می باشد.

نوع شرکتی که قصد دارید آن را راه اندازی نمایید، در هزینه و سرمایه های اولیه شما بسیار مهم خواهد بود. برای مثال شرکت های تضامنی و شرکت های سهامی خاص و شرکت هایی با مسئولیت کم و محدود یا شرکت تعاونی از جمله شرکت‌ های تجاری هستند و هزینه ثبت شرکت های تجاری با هزینه ثبت شرکت های مدنی کاملا متفاوت خواهد بود. اگر شرکت شما در مناطق آزاد به ثبت برسند، هزینه های پرداختی شما بسیار بیشتر خواهد بود.

پیشنهاد می کنیم از هزینه های ثبت شرکت خود به صورت دقیق‌ تر با خبر شوید و با سایت و یا از طریق شماره تلفن ثبت شرکت نیک با مشاوران و پشتیبان این شرکت مشورت نمایید تا اطلاعات لازم را از آنها دریافت کنید و با دانش و اطلاعات بیشتر در این راه قدم بگذارید. شرکت نیک از جمله شرکت هایی است که در ثبت انواع شرکت به شما کمک خواهند نمود و شما را در این راه راهنمایی می کنند.

در حال تکمیل/  بررسی هزینه ثبت شرکت های مختلف

زمان لازم برای ثبت شرکت

این که چقدر زمان می برد تا شرکت ثبت شود؟ به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. در ابتدا شما باید نام شرکت را اعلام کنید تا به مرحله تایید برسد و این که شما در چه شهر و چه منطقه ای قصد دارید شرکت خود را تاسیس نمایید، این کار در حدود یک تا چهار روز ممکن است زمان ببرد. اما اگر در تهران و استان‌ های بزرگ قصد تاسیس موسسات غیر تجاری و یا ثبت شرکت را دارید، این کار معمولاً کمتر از سه روز انجام می‌ شود.

در مرحله دوم شما باید مدارک لازم را به همراه دیگر سهامداران و دیگر شرکای خود به ارگان مربوطه تحویل بدهید و این مرحله کمی طولانی خواهد شد زیرا تا زمانی که شما تمامی مدارک را به صورت کامل تهیه نکنید، این مرحله به اتمام نخواهد رسید. شما باید گواهی های عدم سوء پیشینه را به بازرس تحویل بدهید تا یک هفته بعد از آن مدارک شما امضا شده به شما داده شود.

ثبت کدام شرکت ها هزینه کمتری در پی خواهند داشت؟

این سوال که بهتر است چه شرکتی ثبت کنیم؟ برای بسیاری از افراد که دغدغه فراهم نمودن هزینه های ابتدائی ثبت شرکت را دارند، بسیار به وجود می آید و از پرتکرار ترین سوالاتی است که در این زمینه ذهن سرمایه داران و سرمایه گذاران را به خود مشغول می کند. اما باید بگوییم که زمانی که شما شرکتتان را در مناطق کم هزینه و با اعتبار کمتر تاسیس نمایید، هزینه های ابتدایی آن نیز کمتر خواهد بود. اما زمانی که شرکت خود را در یک مکان بسیار شلوغ با وضعیت اقتصادی بسیار خوب تاسیس نمایید، هزینه های ابتدایی نیز بیشتر خواهد شد.

هزینه ثبت شرکت در ایران

هزینه ثبت شرکت خدماتی و یا شرکت‌ های تجاری هیچ گاه ثابت نمی باشند. مخصوصاً هزینه ثبت شرکت در ایران همیشه با نوسانات زیادی همراه بوده است و فاکتورهای بسیاری وجود دارند که بر روی هزینه نهایی ثبت شرکت ها تاثیر می گذارند. اگر شما ثبت شرکت را به صورت اینترنتی و آنلاین انجام دهید، آنگاه هزینه‌ های پرداختی شما نیز به صورت چشمگیر کاهش پیدا می‌ کند و دیگر نیازی نیست که به صورت حضوری به ارگان های مربوطه مراجعه کنید.

با مراجعه به سایت های مربوط به ثبت شرکت، بسیاری از هزینه ها اضافی حذف می شود و تنها نیاز است که شما مدارک را اسکن نمایید و در سامانه های مربوطه بارگذاری کنید. شما برای انجام این فرآیند نیازی نیست که هزینه های چشمگیری را پرداخت نمایید. به همین خاطر است که ما پیشنهاد می کنیم که به شرکت نیک مراجعه کنید و به صورت آنلاین و غیر حضوری از پشتیبانان و متخصصان این شرکت تقاضا نمایید تا تمامی مراحل ثبت شرکت را برای شما به انجام برسانند.

هزینه ثبت شرکت در خارج از کشور

هزینه ثبت شرکت در هر کشوری متفاوت خواهد بود و شما برای ثبت شرکت خود در هر کشور نیاز به یک سرمایه اولیه خواهید داشت اما مقدار سرمایه ثابت این ثبت شرکت ها در هر مکان و منطقه متفاوت می باشد. برای مثال در کشور اتریش نیاز به ۳۵ هزار یورو برای فراهم نمودن سرمایه دارید و یا در کشور آلمان ۲۵ هزار یورو برای فراهم کردن هزینه ابتدائی نیاز است. اما در کشوری مانند سوئیس که وضعیت اقتصادی آن بسیار عالی است، نیاز به ۱۰۰ هزار فرانک برای فراهم نمودن هزینه ابتدایی ثبت شرکت خواهید داشت و البته این مقدار برای دیگر کشورهای اروپایی کمتر می باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: