کد خبر: 3997963
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵
سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی:
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه شهدا، جانبازان و آزادگان پایه‌های اصلی این نظام و انقلاب هستند افزود: بنیاد موظف است روحیه انقلابی را در جامعه ترویج دهد. بقای نظام مقدس جمهوری اسلامی به عملکرد بنیاد بستگی دارد، جایگاه شأن و کرامت شهید و شهادت در جامعه باید جاری و ساری باشد.

فعالیت بنیاد همانند سایر ادارات و دستگاه‌ها نیست / مسائل تربیتی، فرهنگی باید در جامعه خلق و ترویج شودبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، پنج‌شنبه ۲۵ شهریور در ابتدای سفر خود به شهر مشهد به زیارت بارگاه ملکوتی امام علی ابن موسی‌الرضا (ع) مشرف شد.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سپس با حضور در مزار شهدای بهشت رضای مشهد مقدس با اهدای شاخه های گل و قرائت فاتحه نسبت به افتخارآفرینان ایران اسلامی ادای احترام کرد.

وی مورد استقبال حجت‌الاسلام معصومی، مدیرکل بنیاد خراسان رضوی، ارجاعی شهردار مشهد، حجت‌الاسلام مهدوی دامغانی، مدیر عامل آرمستان‌های مشهد و فاطمه سادات حسن‌زاده لوشاب فرزند شهید مدافع حرم  سید محمد و نوه شهید دفاع مقدس سیدنجف علی حسن‌زاده لوشاب قرار گرفت.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این سفر بیان کرد: طبق فرمایش امام راحل، بنیاد دارای دو هدف اصلی درون و برون سازمانی است، حفظ شأن و کرامت خانواده شهدا و ایثارگران و رفع مشکلات آنان از وظایف درون سازمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه از اهداف برون سازمانی است.

وی افزود: تمامی دستگاه‌ها در ترویج این فرهنگ متعالی وظیفه و نقش دارند و امیدواریم با تغییر نگرش‌ها و حضور مؤثر تمامی دستگاه‌ها شاهد باشیم که در راستای این فرهنگ متعالی گام‌های مؤثری برداشته می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی در ادامه در جمع مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی ضمن ادای احترام به مقام شهدا به ویژه 17 هزار شهید این استان گفت: موضوع شهادت و جایگاه عظیم آن در انقلاب اسلامی، مقام ویژه‌ای برای بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین مفهوم زندگی انسان در عالم خاکی با شهادت و جانفشانی فی‌سبیل‌الله تحقق می یابد، ادامه داد: چهره حاج قاسم سلیمانی یک شخصیت کمال یافته است که آرزوی او شهادت بود و به آن رسید و الگویی از صداقت و اخلاص برای جامعه شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با  بیان اینکه رستگاری با شهادت همراه است، افزود: امیرالمؤمنین(ع) شهید محور عالم، در زمان شهادت می‌گویند من در حال رستگار شدن هستم. اهل بیت‌(ع) همه به مقام شهادت رسیده‌اند، اگر شهید نمی‌شدند به این مقام رستگاری و کمال نمی‌رسیدند این ارزش و جایگاه مقام شهادت را نشان می‌دهد.

وی به جایگاه بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره کرد و افزود: فعالیت بنیاد همانند سایر ادارات و دستگاه‌ها نیست، تعابیری که امام راحل و مقام معظم رهبری در مورد شهید و شهادت به کار برده‌اند در مورد هیچ کدام از دستگاه‌ها وجود ندارد.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: خادمان خانواده شهدا و ایثارگران نباید خود را کارمند بنیاد بدانند، بلکه با روحیه انقلابی و کار مضاعف باید شأن این دستگاه که قابل مقایسه با سایر ادارات و نهادها نیست را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه شهدا، جانبازان و آزادگان پایه‌های اصلی این نظام و انقلاب هستند افزود: بنیاد موظف است روحیه انقلابی را در جامعه ترویج دهد. بقای نظام مقدس جمهوری اسلامی به عملکرد بنیاد بستگی دارد، جایگاه شأن و کرامت شهید و شهادت در جامعه باید جاری و ساری باشد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: مسائل تربیتی، فرهنگی و عزت بنیاد باید در جامعه خلق و ترویج شود، بنیاد شهید و امور ایثارگران خط مقدم نظام و نیازمند به همراهی مجلس، دولت و سایر دستگاه ها و ادارات است.

معاون رئیس جمهور ضمن قدردانی از زحمات سایر رؤسای بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: خوشبختانه زیرساخت‌های خوبی در بنیاد بنا شده است و ما در ابتدا به دنبال شناخت ظرفیت‌ها و محدودیت‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران یک دستگاه تمدن‌ساز است افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که مهمترین فعالیت بنیاد است صرفا مختص ایران اسلامی نیست و اهداف فراملی و تمدن سازی را در جوامع اسلامی دنبال می کند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خطاب به مدیران بنیاد خراسان رضوی گفت: امروز به دنبال طرح و برنامه بلند مدت و شناسایی مشکلات هستیم، زیرا برخی از نیازها تغییر کرده است، بخشی از افراد جامعه ایثارگری سالمند شده‌اند و نیازهای آنان متفاوت‌تر از قبل شده است.

در این جلسه مدیرکل، معاونین و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی نیز به بیان اهم مشکلات و مسائل در مسیر خدمت به جامعه ایثارگری پرداختند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: