کد خبر: 3998175
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰

وزارت حج عربستان آمار زائران عمره پس از اجرای طرح‌های پیشگیرانه از کرونا را اعلام کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از عرب نیوز، وزارت حج و عمره عربستان اعلام کرد که  از 4 اکتبر سال گذشته (13 مهر 99) پس از آغاز طرح «عمره ایمن» و بازگشت تدریجی حجاج به حرمین شریفین، 10 میلیون زائر، عمره را با موفقیت انجام داده‌اند.

همچنین اعلام شد که از 10 آگوست امسال (19 امرداد 1400) یعنی زمانی که عربستان بار دیگر پذیرای زائران کشورهای دیگر بوده است، تا کنون 12 هزار ویزا صادر شده است.
این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که به تلاش خود برای حفظ سلامت و ایمنی زائران، نمازگزاران و بازدیدکنندگان از حرمین شریفین ادامه می‌دهد و از همه می‌خواهد که از تمام دستورالعمل‌ها پیروی کرده و اقدامات پیشگیرانه‌ای را که برای جلوگیری از شیوع کووید 19 طراحی شده است، رعایت کنند.

عبدالفتاح بن سلیمان مشاط، معاون وزیر حج و عمره عربستان گفت: ظرفیت فعلی روزانه 70 هزار زائر است اما هدف ما این است که به ظرفیت 3.5 میلیون زائر و نمازگزار در ماه برسیم.

 وی افزود: واکسیناسیون کامل پیش‌شرط اعطای مجوز به حجاج عمره و دیگر نمازگزارانی است که مایل به زیارت مسجدالحرام و مسجدالنبی هستند. مجوزها از طریق برنامه توکلنا (Tawakkalna) صادر می‌شود. مقامات بهداشتی عربستان تزریق واکسن برای همه حجاج بالای 12 سال را ضروری اعلام کرده‌اند.

مقامات سعودی اعلام کردند که بر اساس تحولات همه‌گیری کرونا و شاخص‌های بهداشتی، فهرست کشورهایی را که حجاج می‌توانند از آنها وارد عربستان شوند، به طور مداوم به روزرسانی می‌کنند و تعداد افرادی که از کشورهای دیگر وارد می‌شوند به طور پیوسته در حال افزایش است.
به زائران خارجی توصیه می‌شود وضعیت واکسیناسیون خود را 72 ساعت قبل از سفر به عربستان در سامانه ثبت کنند. زائران همچنین می‌توانند از مراکز مراقبت وزارت حج و عمره کمک بگیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: