کد خبر: 3999363
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶
دبیر جایزه بزرگ شعر سال از آغاز داوری این جایزه خبر داد و گفت: اختتامیه تا یک ماه دیگر برگزار و برگزیدگان معرفی می‌شوند.
برگزاری اختتامیه جایزه بزرگ شعر سال یک ماه دیگر/ داوری‌ها آغاز شدحجت‌الاسلام سیدعبدالله حسینی دبیر جایزه بزرگ شعر سال در گفت‌وگو با ایکنا درباره جزئیات داوری آثار این جشنواره گفت: پس از مرحله دوم داوری، نوبت به مرحله نهایی داوری رسیده و اعضای هیئت داوران انتخاب شده است و ۹ نفر از جمله علی انسانی، هادی سعیدی کیاسری، محمدرضا سنگری، محمدعلی مجاهدی، علی معلم دامغانی، علی موسوی گرمارودی و سیدحسین مهدوی(م. موید) از ایران و محمدکاظم کاظمی و سیدرضا محمدی از افغانستان داوری آثار را عهده‌دار خواهند بود.  
 
وی افزود: در این مرحله ۷۷ شعر مورد ارزیابی و بررسی قرار خواهد گرفت و در نهایت ۱۰ اثر به عنوان اثر برگزیده رتبه یک تا ۱۰ انتخاب خواهد شد.
 
حسینی ادامه داد: روز دقیق آیین اختتامیه جایزه بزرگ شعر سال که برای بهترین شعر فارسی و انگلیسی در مورد امام حسین(ع) و کربلا اختصاص می‌یابد، هنوز مشخص نشده اما در ماه ربیع و احتمالاً به صورت مجازی برگزار خواهد شد و برگزیدگان نیز در همین مراسم معرفی می‌شوند.
 
یادآور می‌شود؛ این جایزه به همت مرکز اسلامی آفریقای جنوبی و با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در پرتوریا برگزار می‌شود و هزینه‌های سفر زیارتی به کربلا، ۱۰ هزار یورو برای بهترین شعر فارسی و ۱۰ هزار یورو برای بهترین شعر انگلیسی و دریافت تندیس شاعر سال از جمله جوایز این جایزه شعر سال است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: