کد خبر: 4000286
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
عناوین فیلم‌های سینمایی در اربعین حسینی
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «شیار ۱۴۳»، «نهضت توابین ـ مختارنامه»، «صدای منو می شنوید؟!»، «صحرای کربلا»، «گهواره»، «چراغ های ناتمام»، «مهاجر»، «من و زیبا»، «هیهات»، «بوی پیراهن یوسف» و... دوشنبه 5 مهر در اربعین حسینی از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند با این نکته که بیشتر آنها بارها از سیما پخش شده‌اند.

به گزارش ایکنا، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «شیار ۱۴۳»، «نهضت توابین ـ مختارنامه»، «صدای منو می شنوید؟!»، «صحرای کربلا»، «گهواره»، «چراغ‌های ناتمام»، «مهاجر»، «من و زیبا»، «هیهات»، «بوی پیراهن یوسف» و... دوشنبه 5 مهر مصادف با اربعین حسینی از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک سیما

فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» به کارگردانی نرگس آبیار، دوشنبه 5 مهر ساعت 9 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در این فیلم خواهیم دید: یونس پسر مش الفت با عده‌ای از جوانان روستا کار در کارخانه مس کرمان را رها می‌کنند تا عازم جبهه شوند. پس از مدتی ارتباط یونس با خانه قطع می‌شود و همه حدس می‌زنند که او اسیر شده است. اسرا آزاد می‌شوند و باز هم خبری از یونس نیست. الفت بیقرار پسرش از هر کس و هر جا نشانی او را می‌گیرد. عاقبت تماس می‌گیرند و می‌گویند که خبری از یونس در راه است. الفت خانه را آب و جارو می‌کند. مریلا زارعی، گلاره عباسی، مهران احمدی و جواد عزتی در فیلم سینمایی «شیار 143» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «نهضت توابین ـ مختارنامه» به کارگردانی داوود میرباقری، دوشنبه 5 مهر ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان فیلم آمده است: مختار در مکه است که خبر می‌رسد یزید مرده است. پس از مرگ یزید، کوفه شلوغ شده و مسلمانانی که با امویان مخالف بودند دست به قیام می‌زنند. قیام آنها که به نهضت توابین معروف است توسط سپاه شام خاموش می‌شود. فریبرز عرب نیا، امین زندگانی، نسرین مقانلو و رضا رویگری در این فیلم بازی کرده‌اند.

شبکه دو سیما

فیلم سینمایی «صدای منو می‌شنوید؟!» به کارگردانی صادق پروین آشتیانی دوشنبه 5 مهر ساعت 02:15 دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود. این فیلم داستانی است بر اساس واقعیت. قصه خانواده و در راس آن پدر شهید مفقودالاثری که پس از سی سال انتظار حال دو تکه استخوان و یک کلید را به او تقدیم می‌کنند تا شاید این چند تکه پیدا شده نشان از بازگشت پسرش باشد. پدر شهید برای شناسایی پسرش بر سر تابوت می‌رود او یک جمله بر زبان می‌آورد و آن اینکه یحیی همیشه کلید خانه را همراه خود داشته است. کلید را بر می‌دارد و .. زنده یاد پرویز پورحسینی، مژگان بیات، نگار عابدی، سعید داخ، حسن عباسی، عطا سلمانیان در فیلم سینمایی «صدای منو می شنوید؟!» ایفای نقش کرده‌اند.

انیمیشن سینمایی «صحرای کربلا» به کارگردانی محمد یقضان، دوشنبه 5 مهر ساعت ‌‌8 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در این انیمیشن خواهیم دید: به علت فتنه انگیزی‌های معاویه، حضرت علی (ع) مرکز خلافت را از مدینه به کوفه منتقل کرد و بعد از غصب خلافت توسط معاویه او شام را مرکز خلافت قرار داد. امام حسین (ع) به همراه امام حسن (ع) به مدینه بازگشتند. پس از شهادت امام حسن (ع) امام حسین (ع) جلسات وعظ بیشتری در حرم نبوی برگزار می‌کردند. از شام خبررسید که معاویه از دنیا رفته و ابن زیاد پس از مشورت با مروان بن حکم تصمیم گرفت قبل از این که مردم از موضوع مطلع شوند از امام حسین برای یزید بیعت بگیرد. امام حسین (ع) بیعت را نپذیرفتند و راهی سفر حج شدند. ابن زیاد حربه‌های زیادی به کار برد تا امام حسین (ع) را مجبور به بیعت کند، ولی نتوانست. در این میان تعدادی از بهترین یاران امام از جمله کمیل ابن زیاد و هانی ابن عروه به شهادت رسیدند. امام حسین در پاسخ به درخواست مردم کوفه رهسپار آنجا شدند.

فیلم تلویزیونی «گهواره» به کارگردانی نادر مقدس، دوشنبه 5 مهرماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در این فیلم خواهیم دید: ربّعلی در مراسم تعزیه عاشورا، نوزادی را از دست زنی می‌گیرد و در مراسم برای ادا نذر می‌چرخاند اما پس از آن، مادر نوزاد ناپدید می‌شود. ربعلی، نوزاد را به نزد همسرش در امامزاده‌ای که متولی آن است می‌برد. او و همسرش که در سنین کهولت به سر می‌برند، فرزندی ندارند. خدیجه همسرش، می‌خواهد نوزاد را برای خود نگه دارد. اما نوزاد، دچار مشکل است. ربعلی تصمیم می گیرد نوزاد را درمان کند اما پولی یرای رفع این مشکل ندارد. همه به نوزاد ایراد گرفته و نسبت به آن دافعه دارند اما آن دو معتقدند که سال‌ها از خدا فرزندی می‌خواستند و این نوزاد را هدیه‌ای از طرف خدا دانسته‌ و ... محمود پاک نیت، مهوش صبر کن و مونا مظلوم نژاد در فیلم تلویزیونی «گهواره» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «چراغ‌های ناتمام» به کارگردانی مصطفی سلطانی، سه‌شنبه 6 مهر ساعت 02:15 دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. این فیلم درباره نویسنده‌ای پایبند به باورهای اعتقادی است که به دنبال مضمونی مرتبط با باورهایش می‌گردد. مجید صالحی، شقایق فراهانی، حسین مهری، الهام نامی، حسین ملکی و داریوش ارجمند در  فیلم سینمایی «چراغ‌های ناتمام» ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «مهاجر» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا، دوشنبه 5 مهر ساعت 7 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در این فیلم خواهید دید: هواپیماهای بدون سرنشین مهاجر که از روی زمین کنترل می‌شود جهت انجام عملیاتی شناسایی در پشت خطوط دشمن به کار گرفته می‌شوند. به‌دلیل برد محدود دستگاه کنترل، خلبانان در دو ایستگاه مقابل، رودرروی هم و در خطوط دشمن مستقر می‌شوند. خلبانی که به خطوط دشمن نفوذ کرده، در حالی که با دشمن درگیر می‌شود با مهارت عملیات شناسایی را انجام می‌دهد و هواپیما را در هوا تحویل خلبان دوم می‌دهد. علی‌رضا حاتمی، علی‌رضا حیدری و ابراهیم اصغرزاده در فیلم سینمایی «مهاجر» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «من و زیبا» به کارگردانی فریدون حسن‌پور، دوشنبه 5 مهر ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد. این فیلم داستان زندگی موسی است. او در شبی سرد و بارانی قبل از آنکه به خانه برسد. راحله، همسرش بر اثر درد زایمان جان می‌سپارد. موسی در تمام عمر فکر می‌کند که باعث مرگ راحله شده است. او تمام وجود و عشق خود را پای جعفر، تنها یادگار راحله می‌ریزد و ... پرویز پرستویی، شهاب حسینی و حدیث میرامینی در فیلم سینمایی «من و زیبا» ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه پنج سیما

فیلم تلویزیونی «ساعت گیج زمان» به کارگردانی فرزاد موتمن، دوشنبه 5 مهرماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود. در این فیلم خواهیم دید: سایه که به غیر از پیشرفت در کارش به چیز دیگری نمی‌اندیشد در پی اتفاقی که رخ می‌دهد قصد جدایی از همسرش را دارد. رامین ناصرنصیر، مهدی فقیه، شمسی فضل‌اللهی، فاطمه طاهری، عاطفه جمالی و پریوش نظریه در فیلم تلویزیونی «ساعت گیج زمان» بازی کرده‌اند.

شبکه نمایش

فیلم سینمایی «هیهات» به کارگردانی هادی نائیجی، دانش اقباشاوی، روح‌الله حجازی و هادی مقدم دوست، دوشنبه 5 مهر ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود. این فیلم حکایت مادر پیری است که سال‌ها در حسرت زیارت کربلا مانده و حالا گذر ضریح جدید امام حسین از محل سکونتش، فرصتی است برای آنکه در انتهای عمر، دست کم ضریح جدید مولایش را زیارت کند. تلاش‌های پسر پیرزن برای ایجاد این فرصت ثمر نمی‌دهد و ... حمید فرخ‌نژاد، حامد بهداد، بابک حمیدیان، مینا ساداتی و آلا نجم در فیلم سینمایی «هیهات» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «بوی پیراهن یوسف» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا دوشنبه 5 مهر ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود. در این فیلم خواهید دید: دایی غفور راننده تاکسی فرودگاه، ‌با وجود همه مدارکی که ثابت می‌کند پسرش یوسف در جنگ شهید شده، هنوز فکر می‌کند که او زنده است و حتی حرف دامادش اصغر را که همرزم یوسف بوده قبول نمی‌کند. او با این که پلاک یوسف را هم در شکم یک کوسه یافته‌اند، همیشه منتظر است پسرش بازگردد. نیکی کریمی، علی نصیریان و جعفر دهقان در فیلم سینمایی «بوی پیراهن یوسف» هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «عاشوراییان ـ مسلم بن عقیل» به کارگردانی ناهید صمدی‌امین، دوشنبه 5 مهر ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد. در این انیمیشن خواهید دید: مسلم بن عقیل، پسر عمو و نمایندهی امام حسین (ع)، بنا به دعوت مردم کوفه از امام به این شهر عزیمت می‌کند تا از مردم این شهر بیعت بگیرد. حامیان خلیفه، یزید را از ناتوانی نعمان حاکم کوفه مطلع کرده و یزید، عبیدالله بن زیاد را به این شهر می‌فرستد.

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «یاسین» به کارگردانی علی بیطرفان، دوشنبه 5 مهر ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد. در این فیلم خواهیم دید: یحیی که در یک کارگاه سوهان‌پزی کار می‌کند قصد دارد به همراه همسر بادارش برای سفر زیارتی اربعین به عراق بروند، یحیی مسئولیت ارسال بار برای یک موکب را به عهده گرفته است، ماشین حمل بار توسط سارقان دزدیده می‌شود و با قیمت بسیار کمتری از ارزش واقعی بار را می‌فروشند اما پشیمان می‌شوند و سراغ مرد مومنی به نام سالارخان می‌روند. عمار تفتی، آزاده ریاضی، مهران رجبی، کیانوش گرامی و سیدحسن محیط زاده در فیلم تلویزیونی «یاسین» هنرنمایی کرده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: