کد خبر: 4000624
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
با هدف ترویج معارف و شعائر اهل بیت(ع) برای کودکان و نوجوان؛
برنامه تلویزیونی «حسینیه نوگلان فاطمی» به همت گروه کودک و نوجوان شبکه قرآن ومعارف سیما مراحل نهایی تدوین راطی می‌کند ودر دهه آخرماه صفر بر روی آنتن سیما می رود.

«حسینیه نوگلان فاطمی» در دهه آخر صفر پخش می شودبه گزارش ایکنا، «حسینیه نوگلان فاطمی» با هدف ترویج معارف و شعائر اهل بیت(علیهم السلام) برای کودکان و نوجوان در دهه آخر صفر از شبکه قرآن ومعارف سیما هر روز ساعت 16پخش می‌شود.

حجت‌الاسلام عبدالله رضایی، تهیه‌کننده این برنامه ضمن اشاره به اهمیت برنامه‌سازی برای آینده‌سازان گفت: کودکان بیشتر از سایر مخاطبان از برنامه‌های تلویزیونی تاثیر می‌پذیرند «حسینیه نوگلان فاطمی می‌تواند در آنها بینش و گرایش‌هایی ایجاد کند یا برای آنها الگوهای رفتاری معین ایجاد نماید، بنابر این بسیار مهم است که دست‌اندرکاران آثار تلویزیونی توجه ویژه‌ای به وجود نگاه تربیتی مناسب در این حوزه داشته باشند.

رضایی ادامه داد: در راستای رسالت انتقال شعائر مذهبی وسیره اهل بیت علیهم السلام از نسلی به نسل دیگر این سری از برنامه حسینیه نوگلان فاطمی تولید شده و در صورت موفقیت و حمایت ان شاءالله ادامه خواهد یافت. «حسینیه نوگلان فاطمی» در دهه آخر ماه صفر از شبکه قرآن و معارف سیما بر روی آنتن می‌رود.

تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی حسینیه نوگلان فاطمی در توضیح این برنامه گفت: در این برنامه نمایشی چند پسر بچه قصد دارند هیئتی که سال‌ها در حیاط منزل بی بی سادات برگزار می‌شد و مدتی تعطیل است، احیا کنند. در این مسیر چالش‌ها و اتفاقات مختلفی هر روز قبل از شروع هیئت برای آنها پیش می‌آید که با مدیریت یکی از بچه‌ها و راهنماییهای نوه بی بی سادات که طلبه جوانی است به خوبی پشت سر گذاشته می‌شود.

در بخشی از این برنامه که به صورت تعاملی با مخاطب کودک و نوجوان می باشد از مخاطبان درخواست می‌شود آنها هم با حداقل امکانات هیئت یا موکبی برپا کنند و تصاویر آن را برای برنامه بفرستند منتخب آثار ارسالی در برنامه پخش و در پایان به برگزیده‌ها جوایزی اهدا می‌شود.

کارگردان هنری این کار نمایشی آقای علی فرحناک و کارگردان تلویزیونی آن آقای وحید درخشش‌فر است که در خانه تاریخی زند تصویربرداری آن انجام شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: