کد خبر: 4002238
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹

کاربران شبکه‌های اجتماعی همچنان رخدادهای هند و خشونت هندوها علیه مسلمانان را پیگیری کرده و با راه‌اندازی هشتگ‌هایی خواستار تحریم کالاهای هندی و یاری مسلمانان می‌شوند.

به گزارش ایکنا به نقل از stepagency، فعالان شبکه‌های اجتماعی بر اهمیت اقدام فوری علیه هندوها و جلوگیری از اقدامات وحشیانه آنها علیه مسلمانان تأکید کردند. آنان با انتشار تصاویر و ویدئوهایی از خشونت هندوها علیه مقدسات مسلمانان، هتک حرمت هندوها را محکوم کردند.
 
در یکی از این ویدئوها صحنه‌ای از تخریب مساجد به دست جوانان هندو نشان داده شده است. در ویدئوهای دیگر نیز شکنجه مسلمانان با روش‌های وحشیانه و تهدید آنها به قتل و کشتار به نمایش گذاشته شده و عده‌ای از جوانان هندو با در دست داشتن شمشیر، مسلمانان کشمیر را به پاکسازی قومی تهدید می‌کنند.
 
تعدادی از ویدئوهایی که از چند روز پیش در فضای مجازی منتشر شده نیز نشان می‌دهد که هندوها با هتک حرمت مقدسات مسلمانان به مساجد حمله کرده و نسخه‌های قرآن را به آتش می‌کشند.
 
کاربران شبکه اجتماعی توییتر در همین رابطه در پست‌های خود درد و رنج مسلمانان اویغور و هتک حرمت‌های مقامات چینی علیه این مسلمانان را یادآور شده‌اند.
 
یادآور می‌شود، مسلمانان هند در نتیجه تصمیم مقامات این کشور مبنی بر اخراج صدها خانواده مسلمان از منازل خود، با بدترین رفتارهای غیرانسانی از سوی هندوها روبه‌رو هستند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: