کد خبر: 4004576
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴
علی منتظری بیان کرد:
رئیس شورای علمی مسابقات مناظره دانشجویان ایران، هدف اصلی این مسابقات را تقویت صمیمت میان دانشجویان و انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: تمامی برنامه‌هایی که با توجه به سلایق و ذائقه جوانان برگزار می‌شود، در راستای ایجاد پیوندی برای رسیدن به همین هدف است.

صمیمیت دانشجویان و انقلاب اسلامی، هدف اصلی مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، علی منتظری رئیس شورای علمی مسابقات مناظره دانشجویان ایران در نخستین جلسه شورای علمی دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران گفت: برنامه‌های اجرایی معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی با توجه به ضرورت‌ها و موضوعات روز جامعه بوده است و در برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان نیز ضرورت آموزش در راستای حل مشکل گفت‌وگو و ارتباط برقرار کردن احساس شده است.

در ادامه محمد خوش‌چهره نماینده ادوار مجلس و استاد اقتصاد دانشگاه با ابراز خرسندی از برگزاری یک دهه مسابقات مناظره دانشجویی، گفت: دانشجویان در عرصه‌های نقد رها شده‌اند و اگر هیجانات و احساسات دانشجویان کنترل نشود، هدایت‌های جناحی با سوءاستفاده از روحیه پاک دانشجویان، فاجعه به بار خواهد آورد.

وی با اشاره به اینکه اساتید نیز نیاز به آموزش در زمینه مناظره و گفت‌وگو دارند، گفت: یافته‌های مناظرات، ادب و متانتی است که به جامعه می‌دهد.

عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی نیز در ادامۀ جلسه گفت: مناظرات یکی از بهترین برنامه‌هایی است که در حال حاضر در حوزه فرهنگی داریم.

وی افزود: مناظرات دانشجویی باعث  کم‌شدن فاصله بین دانشجویان و مسئولان می‌شود. دانشجو در این مسابقات یاد می‌گیرد که با تاب‌آوری و تحمل نظر مخالف، حرف خود را بدون پرخاش و خشونت بیان کند.

صمیمیت دانشجویان و انقلاب اسلامی، هدف مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران

در این جلسه، پیشنهادهای اعضای شورای علمی در جهت اصلاح آیین‌نامه داوری مسابقات بررسی شد.

دبیرخانه مناظرات دانشجویی ایران در مرکز ملی گفت‌وگو مناظره و آزاداندیشی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی طی 9 دور مسابقات، بیش از  سه هزار مناظره با حضور بیش از 11 هزار دانشجو از سراسر کشور با همکاری واحدهای جهاد دانشگاهی برگزار کرده است.

برگزاری مسابقات مناظره ویژه بیست و سومین نمایشگاه محیط زیست و بیست و هفتمین نمایشگاه قرآن، دو دوره مناظره تخصصی دانشجویان با موضوع «تعاون»، مناظره‌ها و گفت‌و‌گو‌های دانشجویی با محوریت مسائل روز، گفت‌وگوی دانشجویان ایران و افغانستان در راستای ترویج گفت‌وگوی فرهنگی بین دانشجویان ایران و دانشجویان جهان اسلام و مناظره و گفت‌وگو بین استادان، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و صاحب‌نظران از دیگر فعالیت‌های این مرکز بوده است.

صمیمیت دانشجویان و انقلاب اسلامی، هدف مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران

مرکز ملی گفت‌وگو مناظره و آزاداندیشی در چشم انداز افق پنج‌ساله در نظر دارد اصلی‌ترین محل تجمع و تعامل جوانان، دانشجویان، استادان، نخبگان، دانش‌آموزان و سایر اقشار علاقه‌مند به گفت‌وگو شود و مرکزی توانمند، پیشرو و تاثیرگذار در تولید و نشر دانش مرتبط با امر گفت‌وگو، مناظره و آزاداندیشی شود.

طراحی و راه‌اندازی اپلیکیشن داوری مناظره، مسابقه فراخوان گزاره مسابقات مناظره دانشجویان ایران، انتشار پنج شماره نشریه الکترونیکی با هدف گفتمان‌سازی، تولید محتوا و ترویج فرهنگ گفت‌و‌گو و انتشار چهار ویژه‌نامه گفت‌وگو از دیگر فعالیت‌هایی است که برای این مرکز می‌توان برشمرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: