کد خبر: 4004728
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۴
جمعی از فعالان تشکل‌های دانشجویی در نامه‌ای به وزیر فرهنگ و ارشاد، با انتقاد از نحوه مدیریت پیاده‌روی اربعین، خواستار انتصاب یک چهره جوان در سازمان حج و زیارت شدند.

اسماعیلی وزیر ارشاد

به گزارش ایکنا، تسنیم نوشت: جمعی از فعالان تشکل‌های دانشجویی طی نامه‌ای خطاب به محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار رسیدگی بکارگیری و انتصاب جوانان در ریاست سازمان حج و زیارت شدند و نوشتند، "از شما بیش از سایرین انتظار می‌رود که به مطالبه امام‌ خامنه‌ای عزیز جامه عمل بپوشانید و هر چه سریع‌تر نسبت به انتصاب یک چهره جوان و انقلابی در سازمان حج اقدام نمایید."

در بخشی از این نامه آمده است: آقای اسماعیلی! شما خود بهتر از ما می‌دانید که در فروعات دینی، حج چه جایگاه والایی داشته و زیارت حضرات آل الله به ویژه حضرت سیدالشهدا(ع) نیز از چه جایگاه رفیعی در روایت و احادیث ائمه برخوردار است و از ابتدای انقلاب نیز حج و زیارت، در اندیشه امام راحل عظیم الشأنمان و منظومه فکری رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) متاثر از نگاه دینی، دارای چه جایگاه بنیادی بوده است.

در این نامه آورده شده است: برگزاری حج که با موانع بسیاری روبرو، عمره تعطیل و تنها کار ویژه سازمان عریض و طویل حج و زیارت برگزاری زیارت عتبات است. احتمالا از وضعیت برگزاری زیارت عتبات نیز بهتر از ما مطلعید! سفر‌های ترکیه برقرار است و قریب به 400 هزار نفر در یک سال به استانبول رفته‌اند اما نوبتِ اربعین سالار شهیدان و راهپیمایی عظیم آن که می‌شود، هزاران مانع برای دلدادگان انقلابی و اغلب مستضعف این مسیر تراشیده شده و با هزاران منت سازمان حج سایتی تدارک می‌بیند که بلاتشبیه بیشتر شبیه بخت آزمایی است که هرکس اول ثبت نام کرد یا ... می‌توانست راهی این مسیر شود. ما در حادثه منا که هنوز خانواده‌های بسیاری داغدار و سرگردان حقوق عزیزان خود هستند، عزادار زیر دست و پا ماندن حجاج بودیم، اما امسال خودمان در مرز و تحت فشار جمعیت و به عبارت درست‌تر تحت فشار بی‌تدبیری و بی‌برنامگی، تلفات دادیم، این قابل قبول است؟

این نامه می‌افزاید: علاج این مشکلات را رهبری عظیم الشأن انقلاب، در بیانیه گام دوم به صراحت فرموده‌اند که به کارگیری مدیران جوان و انقلابی است. مدیرانی که در کف میدان و نه از ساختمان عریض خیابان آزادی، به مدیریت صحنه بپردازند و حج و زیارت را بیش از یک پست سازمانی و وظیفه اداری برشمرند.

در بخش پایانی این نامه خطاب به وزیر ارشاد آماده است: حالا که با انتخاب آقای دکتر رئیسی شما به عنوان یکی از جوان‌ترین وزرای کابینه و از دل جنبش‌های دانشجویی انتخاب شدید، از شما بیش از سایرین انتظار می‌رود که به مطالبه امام‌ خامنه‌ای عزیز جامه عمل بپوشانید و هر چه سریع‌تر نسبت به انتصاب یک چهره جوان و انقلابی در سازمان حج اقدام نمایید که "با جوانان کارها دشوار نیست ".

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: