کد خبر: 4005167
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۳
رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان امروز در مراسم تشییع شهدای جنایت دیروز الطیونه گفت: «قوات لبنانیه» با چراغ سبز آمریکا عامل حوادث بیروت هستند و ما اجازه نخواهیم داد خون شهدایمان هدر رود.

به گزارش ایکنا به نقل از المنار،سید هاشم صفی‌الدین، رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان امروز در سخنانی در مراسم تشییع شهدای جنایت دیروز الطیونه با اشاره به حوادث روز گذشته گفت: حزب القوات اللبنانیه در تلاش بود جنگ داخلی جدیدی در لبنان به راه اندازد و در این زمینه مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی را آغاز کرده است.
وی با تأکید براینکه نه وارد جنگ داخلی خواهیم شد و نه فتنه مذهبی تصریح کرد: هرگز اجازه نمی‌دهیم خون شهدای ما هدر برود.
هاشم صفی‌الدین در ادامه تأکید کرد: حزب القوات اللبنانیه خواست لبنان را به جنگ داخلی نفرت انگیز بازگرداند. آن ها این کشتارها را به راه انداختند و با آن رشد می‌کنند و این حزب در ازای پول به خواسته‌ آمریکایی‌ها پاسخ مثبت می‌دهد. 
وی بیان کرد: نیروهای امنیتی به ما اطلاع دادند که همه چیز آرام و شرایط مناسب است و امنیت نیز برقرار است از این رو ما پویش خود را ادامه دادیم.
رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان ادامه داد: آنچه توقع نداشتیم این بود که یک جریان یا یک حزب تصمیم چنین کشتاری را بگیرد. همانطور که داعش و النصره برای لبنان تهدید و خطر بودند امروز طرح‌های آمریکا نیز یک خطر و تهدید برای لبنان است.
وی تصریح کرد: آنچه روز گذشته شاهدش بودیم، بخشی از اقداماتی بود که سفارت آمریکا در لبنان آن را مدیریت و برخی طرف‌های عربی آن را تأمین مالی می‌کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: