کد خبر: 4005184
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴

حزب الله لبنان در بیانیه‌ای با محکومیت جنایت حمله به مسجد شیعیان قندهار، اعلام کرد آمریکا با به جا گذاشتن قاتلان و کشتار و ویرانی به دنبال انتقام از شکست و ناکامی خود در افغانستان است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از المیادین، حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای به انفجار امروز در  مسجد شیعیان قندهار واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: بار دیگر گروه تروریستی و وهابی داعش جنایت وحشیانه دیگری را رقم زد. چنین جنایات سازمان یافته‌ای اقتضا می‌کند که اقدامات گسترده و فوری اتخاذ شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: مسئولان مسلمان افغانستان باید درخصوص تحت پیگرد قرار دادن عوامل این جنایت و محاکمه آنها مسئولیت‌پذیر باشند. ما از مسئولان افغانستان می‌خواهیم که امنیت نمازگزاران را تأمین کنند.

حزب الله لبنان در ادامه این بیانیه تأکید کرده است که مسئولان افغانستان باید اقداماتی اتخاذ کنند که مانع از وقوع جنایات جدید شود. ترک مساجد و خانه خدا و عبادت بندگان نباید هدف سهل و آسان برای گرگ‌های انسان‌نما و به جا مانده از میراث آمریکا باشد.

در پایان بیانیه گفته شده است که آمریکا با به جا گذاشتن قاتلان و کشتار و ویرانی به دنبال انتقام از شکست و ناکامی خود در افغانستان است.

 از سوی دیگر أبو آلاء الولائی، دبیرکل گردان‌های سیدالشهداء عراق امروز جمعه خواستار تکرار استفاده از تجربه نیروهای الحشد الشعبی در افغانستان شد.

به گزارش موازین نیوز، الولائی در حساب کاربری خود در توییتر گفت: بار دیگر تروریسم، شیعیان اهل بیت در جنوب افغانستان را مورد حمله قرار داد، آن هم فقط به این دلیل که آنها وفادار به امیرالمؤمنین، علی(ع) هستند.
وی افزود: صدور بیانیه‌ها برای توقف ریخته شدن خون این عزیزان مؤثر نخواهد بود. ما در این زمینه تجربه‌ای داریم و از همین رو به آنها توصیه می‌کنیم که امور خود را ساماندهی کرده،  سطح احتیاط و هشدار را بالا برده و به ویژه سعی در بازتولید تجربه الحشد الشعبی کنند.

امروز جمعه بر اثر وقوع انفجار در مراسم نماز جمعه در مسجد شیعیان در شهر قندهار افغانستان، ۶۲ نفر شهید و 70 نفر دیگر مجروح شدند.

هفته گذشته نیز وقوع انفجار شدید در مراسم نماز جمعه در مسجد شیعیان در ولایت قندوز افغانستان دها شهید و زخمی برجای گذاشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: