کد خبر: 4006035
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۲
طی نظرسنجی اعلام شد؛
معاون پژوهش و برنامه‌ریزی ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش گفت: طی نظر سنجی سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰ از سرباز طلبه‌ها، ۹۷ درصد اعلام کردند اگر قرار باشد دوباره سربازی برویم باز هم آموزش و پرورش را برای سربازی انتخاب خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد همکاری‌ حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش، علیرضا رحیمی، معاون پژوهش و برنامه‌ریزی ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش امروز، 25 مهرماه در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب، اظهار کرد: همان‌طور که می‌دانید از سال ۱۳۹۵ با پیشنهاد ستاد همکاری‌ها و موافقت فرماندهی معظم کل قوا جذب طلاب در قالب نظام وظیفه برای آموزش و پرورش مجاز شمرده شد و سال اول اجرای آن با ۵۰۰ نفر آغاز و امروز سالانه دو هزار نفر از طلاب خدمت نظام وظیفه خود را در آموزش و پرورش سپری می‌کنند.

این کارشناس تعلیم و تربیت ادامه داد: براساس این نظرسنجی ۴۸ درصد طلاب جذب شده علاوه بر فعالیت‌های تربیتی و دینی به تدریس دروس تخصصی همچون علوم و معارف اسلامی، تفکر سبک زندگی، فلسفه، منطق و... می‌پردازند. ۲۵ درصد از افراد علاوه بر تحصیل حوزوی دارای مدرک تحصیلی آکادمیک هستند و بیش از ۷۳ درصد آنان دارای تحصیلات سطح دو تا چهار حوزوی هستند.

رحیمی با بیان اینکه ۷۰ درصد طلاب وظیفه متأهل و ۳۰ درصد مجرد هستند، گفت: ۴۸ درصد طلاب قبل از ورود به آموزش و پرورش در قالب نظام وظیفه عمومی دوره‌های تخصصی و مهارتی تعلیم و تربیت کودک و نوجوان را گذرانده‌اند؛ با توجه به سپری کردن این دوره برای کسب مهارت بیشتر تمامی داوطلبان ملزم به گذراندن یک دوره ۵۴ ساعته کاربردی مهارتی هستند.

وی ادامه داد: ۵۸ درصد طلاب وظیفه در بیش از یک مدرسه فعالیت دارند و ۷۸ درصد، همکاری مدیر با آنان را خوب، ۱۹ درصد متوسط و تنها دو درصد از همکاری و تعامل مدیر مدرسه ناراضی بودند.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش بیان کرد: ۹۴ درصد طلاب تعامل با خانواده‌ها در حوزه تعلیم و تربیت فرزندان با مبلغان را خوب ارزیابی کرده‌اند و در طول سال گذشته، ۹۸ درصد طلاب وظیفه با توجه به مجازی بودن آموزش‌های علمی و تربیتی، با استفاده از ایتا و شاد توانسته‌اند فعالیت‌های خود ادامه دهند، به‌گونه‌ای که ۵۷ درصد با استفاده از فضای شاد و مابقی در سایر شبکه‌های اجتماعی همچون ایتا و سروش فعالیت داشته‌اند.

رحیمی بیان کرد: ۹۱ درصد محتوای تولیدی برای فضای مجازی توسط خود طلاب وظیفه و ۹ درصد، از تولیدات فرهنگی و آموزشی دیگران استفاده کرده‌اند.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش در پایان با ذکر این نکته که ۸۳ درصد طلاب وظیفه در دوران خدمت به تحصیل خود ادامه داده‌اند، گفت: بیش از ۹۰ درصد افراد به‌صورت غیرحضوری به این امر اهتمام داشته‌اند.

وی اظهار امیدواری کرد، آموزش و پرورش از این ظرفیت ایجاد شده توسط حوزه‌های علمیه بیش از پیش با برنامه‌ریزی دقیق‌تر بهره‌برداری کند.

اکبر پوستچیان
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: