کد خبر: 4014119
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱
امروزه با گسترش فناوری و فضای مجازی روزبه‌روز بر تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی اضافه می‌شود؛ اما نباید از این نکته غافل ماند که شبکه‌های اجتماعی علی‌رغم معایبی که دارند ظرفیت‌های بسیاری نیز برای بهبود روابط درون خانوادگی دارند تا اعضای خانواده اوقات دلپذیری را برای یکدیگر رقم بزنند.

ارتباط بین شبکه‌های اجتماعی و تقویت ارتباطات درون خانواده + فیلم

به گزارش ایکنا، گسترش شبکه‌های اجتماعی و جذابیت‌های فضای مجازی هر روز بر تعداد افراد گوشی به دست می‌افزاید. کاربران بدون اینکه خودشان متوجه باشند ساعت‌های زیادی را در فضای مجازی می‌گذرانند. تحقیقات نشان داده هرقدر میزان استفاده از فناوری‌های جدید ارتباطی و حضور افراد در شبکه‌های اجتماعی بیشتر شده فاصله میان اعضای خانواده هم بیشتر شده است. از سوی دیگر شبکه‌های اجتماعی ظرفیت‌های بسیاری برای بهبود روابط درون خانوادگی دارند.

چند نکته به‌ظاهر ساده می‌تواند به نزدیک‌تر شدن اعضای خانواده کمک کند. اولین نکته اینکه هنگام ورود به خانه تلفن همراه خود را کنار بگذارید و سعی کنید قاعده قابل قبولی برای زمان حضور در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنید. از شبکه‌های اجتماعی برای تشکیل گروه‌های خانوادگی ایمن و تقویت تعامل با خویشاوندان استفاده کنید.

با استفاده از این شبکه‌ها دانش و اطلاعات خود را در موضوعات موردعلاقه افزایش دهید تا احساس مثبتی از حضور در این فضا در خانواده ایجاد کنید. مطالب مفید و جالب مانند همین پیام را با سایر اعضای خانواده به اشتراک بگذارید و اوقات دلپذیری را برای یکدیگر رقم بزنید.

در همین راستا مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به تهیه کلیپ‌هایی با موضوع فضای مجازی و سواد رسانه‌ای کرده است که در ادامه می‌بینید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: