کد خبر: 4015904
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵

نفرات راه‌یافته به هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام در دو بخش دانش‌آموزان پسر و دختر انتخاب شدند.

مسابقات قرآنمیکائیل باقری، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایکنا ضمن بیان این مطلب گفت: با توجه به اینکه مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش‌‌آموزان جهان اسلام به صورت دوسالانه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، امسال شاهد برگزاری هفتمین دوره این مسابقات خواهیم بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا با چندماه تأخیر برگزار می‌شود.

وی افزود: این مسابقات با حضور دانش‌آموزان سایر کشورها و نمایندگان دانش‌آموزان جمهوری اسلامی ایران در دو مرحله نیمه‌نهایی و نهایی، در دو رشته قرائت و حفظ کل و در دو بخش دانش‌آموزان دختر و پسر برپا خواهد شد.


بیشتر بخوانید:


باقری با اشاره به ارسال دعوتنامه این دوره از مسابقات به کشورهای شرکت‌کننده، اضافه کرد: آثار دانش‌آموزان سایر کشورها در حال ارسال به دبیرخانه هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش‌‌آموزان جهان اسلام است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: برای انتخاب تیم جمهوری اسلامی ایران که متشکل از 4 دانش‌آموز (دو دانش‌آموز دختر  و دو دانش‌آموز پسر) هستند با دعوت از نفرات برتر مرحله کشوری سی‌وهشتمین و سی‌ونهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی (که در سال‌های 98 و 99 برگزار شد) از حدود یک ماه قبل فرایند انتخاب تیم جمهوری اسلامی ایران به صورت آنلاین آغاز شد و فایل‌های دریافتی در اختیار داورانی که ستاد عالی برگزاری مسابقات معرفی کرده بودند، قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از داوری آثار، در بخش دانش‌آموزان پسر؛ امیرعلی یادگاری از شهر تهران در رشته قرائت تحقیق، محمدرضا جعفرپور از استان گیلان در رشته حفظ کل و در بخش دانش‌آموزان دختر؛ مریم سبزه‌زاری از استان خوزستان در رشته قرائت و زهرا خلیلی از شهرستان‌های استان تهران در رشته حفظ کل به عنوان تیم دانش‌آموزان کشورمان در هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم دانش آموزان جهان اسلام، انتخاب شدند.

وی ادامه داد: آثار دانش‌آموزان نماینده جمهوری اسلامی ایران طی روزهای آینده دریافت و به دبیرخانه مسابقات مستقر در مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ارسال خواهد شد و فرایند داوری این دوره از مسابقات به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

باقری تصریح کرد: در مرحله نیمه نهایی، افراد برگزیده از بین دانش‌آموزان کشورهایی انتخاب می‌شوند که آثار خود را به دبیرخانه مسابقات ارسال کرده‌اند و در صورتی که پروتکل‌های بهداشتی اجازه دهد، مرحله نهایی مسابقات، اسفندماه 1400 به صورت حضوری بین دانش‌آموزان منتخب در تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: