کد خبر: 4017594
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۵
ارجونی تشریح کرد؛

مسئول سازمان بسیج مداحان کشور ضمن تشریح برنامه‌های پیش روی این سازمان، با بیان اینکه حوزه نوگلان، بسیار مهم و راهبردی است، از برنامه‌ریزی برای برپایی کارگاه آموزشی مربیان نوگلان حسینی و زینبی خبر داد.

بسیج مداحان از توانمندسازی مدیران جلسات خانگی تا برپایی کارگاه‌های دعاخوانییوسف ارجونی، مسئول سازمان بسیج مداحان کشور در گفت‌و‌گو با ایکنا، به تشریح رویکردهای این سازمان پرداخت و اظهار کرد: در حال برنامه‌ریزی برای توانمندسازی مدیران جلسات خانگی هستیم که در این راستا سه کارگاه آموزشی و توانمدسازی برای مدیران برگزار خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج مداحان کشور بیان کرد: هدف از برپایی جلسات ویژه توانمندسازی مدیران جلسات خانگی، بررسی موضوعات مختلفی همچون سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی، جمعیت و فرزندآوری، نوع مدیریت هیئت و فعالیت تشکیلاتی در هیئت‌ها، گروه‌ها و فعالیت‌های جهادی موفق و فضای رسانه‌ای موفق است.

ارجونی تصریح کرد: به ویژه در موضوعاتی همچون فعالیت تشکیلاتی در هیئت‌ها، گروه‌های جهادی و فعالیت‌های جهادی موفق و فضای رسانه‌ای موفق فراخوانی برای استان‌های مختلف کشور اعلام شده تا طرح‌های موفق اجرا شده در سراسر کشور را به مجموعه بسیج مداحان کشور ارسال کنند تا در آینده نزدیک از این طرح‌ها تجلیل و قدردانی شود.

وی ادامه داد: همچنین،‌ نشست هم‌اندیشی مدیران هیئت‌های مذهبی نیز در دستور کار قرار دارد که در این راستا تعداد یکصد نفر از مدیران هیئت‌های مذهبی کشور به مدت دو روز در تهران و یا شهر مقدس قم گردهم آمده و به هم‌اندیشی در رابطه با هماهنگی برنامه‌های مختلف هیئت‌های مذهبی در سراسر کشور می‌پردازند.

مسئول سازمان بسیج مداحان کشور بیان کرد: همچنین در حال برنامه‌ریزی برای برپایی کارگاه آموزشی مربیان نوگلان حسینی و زینبی هستیم. حوزه نوگلان بسیار مهم و راهبردی است و خودکفایی لازم در این زمینه در استان‌های مختلف کشور ضرورتی انکارناپذیر است. تلاش می‌کنیم تا در این زمینه مربیان مجرب و بومی استان‌های مختلف را در مرکز تربیت کرده و در اختیار استان‌های مختلف کشور قرار دهیم.

ارجونی با بیان اینکه این کارگاه آموزشی طی دو روز در تهران برگزار می‌شود، اظهار کرد: همچنین، یکی از موضوعات بسیار مهمی که تاکنون چندان بدان پرداخته نشده، بحث آموزش دعاخوانی است. در این راستا نیز نسبت به برپایی کارگاه آموزشی دعاخوانی اقدام خواهیم کرد. دعاخوانی یکی از عرصه‌هایی است که تا کنون کمتر بدان پرداخته شده است و یکی از دلایل کمبود افراد متخصص در حوزه دعاخوانی، عدم پرداخت به موضوعات و برنامه‌های آموزشی در این زمینه است.

مسئول سازمان بسیج مداحان کشور با اشاره به اینکه مسابقات دعاخوانی ویژه جوانان طی شهریورماه امسال از سوی بسیج مداحان برگزار شد، تصریح کرد:‌ در همین راستا و با حضور جمعی از دعاخوانان استان‌های مختلف کشور، دو کارگاه تخصصی به صورت ویدئو کنفرانسی و یک کارگاه تخصصی نیز به صورت حضوری برپا می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: