کد خبر: 4018213
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹
حمله روز گذشته افراد مسلح وابسته به گروه داعش آفریقا به نیروهای ارتش نیجریه به کشته شدن هفت نظامی این کشور منجر شد.

به گزارش ایکنا به نقل از القدس العربی، منابع نظامی نیجریه تأیید کردند که هفت سرباز ارتش این کشور روز جمعه در یک حمله تروریستی به یک پست ارتش در شمال شرقی نیجریه در نزدیکی مرز با کامرون کشته شدند.

عناصر گروه تروریستی موسوم به داعش ولایت غرب آفریقا (ISWAP) روز گذشته، 12 آذر به یک پایگاه ارتش نیجریه واقع در شهر ران حمله کرده و درگیری شدیدی بین آن‌ها با نیروهای نیجریه به وقوع پیوست.

خبرگزاری فرانسه با اعلام این خبر افزود که مهاجمان سوار بر چند کامیون مجهز به سلاح خودکار بودند و نیروهای ارتش نیجریه نیز با حمله این عناصر مقابله کردند. یک منبع نظامی به خبرگزاری فرانسه گفت: نیروهای ارتش این حمله را دفع کردند، اما ما هفت سرباز را از دست دادیم.

وقوع این درگیری باعث شد که ساکنان شهر نیز از آن فرار کنند. شهر رام در فاصله ۱۷۵ کیلومتری مایدوگوری مرکز ولایت بورنو واقع شده است.

 ۱۷ سپتامبر گذشته نیز گروه تروریستی داعش در ولایت غرب آفریقا در بزرگراه مایدوگوری- مونگونو واقع در منطقه دریاچه چاد، دستکم ۱۶ نیروی ارتش نیجریه را به قتل رساند.

یک هفته پس از آن نیز در حمله یک گروه مسلح در نزدیکی شهرک دیکوا واقع در همان منطقه، هشت نظامی نیجریه کشته شدند.

پس از کشته شدن ابوبکر الشکوی رهبر گروه تروریستی بوکو حرام در درگیری بین داعش و این گروه، عناصر داعش در حال گسترش نفوذ در منطقه دریاچه چاد هستند.

گروه تروریستی داعش آفریقا موسوم به «تنظیم الدولة الإسلامیة- ولایة غرب إفریقیا» در سال ۲۰۱۶ از بوکو حرام جدا شده است.

این درگیری‌ها نزدیک به دو میلیون نفر را در شمال شرقی نیجریه آواره و به کشورهای همسایه نیز سرایت کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: