کد خبر: 4018260
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶
سی و هفتمین جلسه هیئت رسیدگی به امور موسسات فرهنگی قرآن و عترت صبح امروز در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و در آن موافقت اصولی 14 موسسه پذیرفته شد.

موسسات فرهنگی قرآن و عترت

به گزارش ایکنا، سی و هفتمین جلسه هیئت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت صبح امروز 13 آذرماه با حضور اعضای این هیئت از جمله اصغر امیرنیا، عباس سلیمی، مهدی محمدی، مرتضی خدمتکار، سیدفخرالدین اسماعیلی و سعید کریمی برگزار شد.

در این جلسه پرونده 15 موسسه برای صدور مجوز فعالیت مورد بررسی قرار گرفت که پس از بحث و بررسی اعضا، در نهایت تعداد 14 مؤسسه مورد تأیید قرار گرفت.

در بین 14 موسسه‌ای که موفق به دریافت مجوز تأسیس شده‌اند هشت موسسه تنها موفق به کسب فعالیت در حوزه آموزش عمومی، چهار موسسه مجوز فعالیت در حوزه آموزش عمومی و تبلیغ و ترویج و دو موسسه نیز مجوز فعالیت در سه حوزه آموزش عمومی، تبلیغ و ترویج و آموزش تخصصی قرآن کریم شده‌اند.

این موسسات شامل موسسه سرباز ولایت شهرستان بافت استان کرمان(آموزش عمومی و تبلیغ و ترویج)، خورشید بی‌نشان شهر همدان(آموزش عمومی و تبلیغ و ترویج)،‌ شکوفه‌های باغ بهشت شهرستان جیرفت جنوب کرمان(آموزش عمومی)، اهل‌القرآن استان قم(آموزش عمومی، تبلیغ و ترویج و آموزش تخصصی)،‌ جامعه‌الزهرا(س) اردبیل(آموزش عمومی)،‌ آلاء الرحمن استان تهران(آموزش عمومی)،‌ نرگس استان تهران(آموزش عمومی)،‌ نورالهدی شهرستان بجنورد خراسان شمالی(آموزش عمومی و تبلیغ و ترویج)،‌ صدر شهرستان تبریز استان آذربایجان شرقی(آموزش عمومی و تبلیغ و ترویج)،‌ ولایت شهرستان هرسین استان کرمانشاه(آموزش عمومی)،‌ فانوس شهرستان یزد(آموزش عمومی)،‌ گام دوم تهران(آموزش عمومی، تبلیغ و ترویج و آموزش تخصصی)،‌ بیت‌النور یزد(آموزش عمومی) و شهدای روستای ارکان (آموزش عمومی) هستند.

سیدفخرالدین اسماعیلی، مدیرکل دفتر آموزش و توسعه مشارکت‌های معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا با اشاره به اینکه از بین 15 پرونده مورد بررسی برای دریافت فعالیت مجوز، با فعالیت 14 موسسه موافقت اصولی صورت گرفته است، گفت: پرونده تنها موسسه‌ای که در جلسه امروز موفق به دریافت موافقت نشده است، برای تجدید نظر رفته است.

وی با اشاره به معرفی نشدن معاون جدید و پس از آن استقرار سرپرست در این معاونت،‌ گفت: مقرر شده است تا هفته آینده جلسه فوق‌العاده‌ای برگزار شود و در آن جلسه سایر پرونده‌هایی که طی این مدت دریافت شده است مورد بررسی قرار بگیرد. امید می‌رود با برگزاری جلسه فوق‌العاده همه پرونده‌های باقیمانده به سرانجام برسد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: