کد خبر: 4019246
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تشریح کرد:

پوشش بیمه‌ای خدمات ناباروری تا 6 میلیون و 900 هزار تومان

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرد: زوجین نابارور می‌توانند از خدمات بیمه برای سه دوره ناباروری در طول یک سال شامل IVF، میکرواینجکشن، IUI و FET استفاده کنند.

پوشش بیمه‌ای خدمات ناباروری تا 6 میلیون و 900 هزار تومان

به گزارش ایکنا به نقل از وبدا، محمدمهدی ناصحی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص پوشش خدمات ناباروری بیان کرد: براساس بند یک سیاست‌های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و ارتقای بالندگی و جوان‌سازی جمعیت با هدف افزایش نرخ باروری و با استناد به بند «ح» تبصره 17 ماده واحده قانون بودجه سال 1400 و تصویب هیئت وزیران مبنی بر در تعهد قرار گرفتن خدمات ناباروری در سال جاری، سازمان بیمه سلامت به عنوان یک سازمان پیشرو به منظور حمایت مالی و افزایش نرخ باروری، افزایش رضایتمندی بیمه شدگان، تسهیل و دسترسی عادلانه به این خدمات و کاهش پرداخت از جیب مردم، دستورالعمل خرید راهبردی خدمات ناباروری که به تازگی در دبیرخانه شورای‌ عالی بیمه سلامت با همکاری سازمان‌های بیمه‌گر پایه تهیه شده است را به استان‌ها ابلاغ کرد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: براساس این دستورالعمل زوجین نابارور در سامانه  نشان دار می‌شوند و خدماتی مانند داروها و آزمایش‌ها و پاراکلنیک را دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: زوجین می‌توانند از خدمات سه دوره ناباروری در طول یکسال شامل IVF، میکرواینجکشن، IUI و FET با پوشش بیمه‌ای 90 درصد تعرفه بخش دولتی در مراکز ناباروری دولتی و 90 درصد تعرفه بخش عمومی غیردولتی در بخش‌های عمومی غیردولتی، خیریه و موقوفه و خصوصی بهره‌مند شوند.

ناصحی افزود: این خدمات از حداقل 550 هزار تومان تا چهار میلیون و صد هزار تومان در بخش دولتی و از 976 هزار تومان تا شش میلیون و نهصد هزار تومان در بخش عمومی غیر دولتی و خصوصی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha