کد خبر: 4021545
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۵
اسماعیل هنیه:

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) تصریح کرد: امروز به شدت نیازمند تشکیل جبهه‌ای واحد در کنار تمامی جریان‌های امت علیه دشمن صهیونیستی هستیم. زمان آن رسیده تا تکلیف نزاع تاریخی با دشمن صهیونیستی را یکسره کنیم.

به گزارش ایکنا به نقل از العالم، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در سخنانی تأکید کرد که گروه‌های مقاومت فلسطین معامله قرن را از بین بردند.

بر اساس این گزارش، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در این زمینه تصریح کرد: هدف از معامله قرن تغییر هویت قدس و مسجدالاقصی بود که گروه‌های مقاومت فلسطین با موشک‌هایی که در دفاع از قدس شلیک کردند، معامله قرن را بی‌اعتبار ساختند.

هنیه یادآور شد: «قدس اشغالی» محور نزاع با دشمن صهیونیستی است. حماس امروز بیش از هر زمان دیگری به یکسره کردن نبرد با دشمن صهیونیستی نزدیک شده است.

وی پیش‌تر نیز در سخنانی گفته بود: نبرد شمشیر قدس نقطه تحولی مهم در روند مبارزه علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی بود. شمشیر قدس تنها با آزادسازی کل فلسطین و قدس و مسجد الاقصی در غلاف خواهد رفت.

هنیه افزود: عقب‌نشینی آمریکا از افغانستان مقدمه عقب‌نشینی این کشور از دیگر مناطق شده است و در نهایت و موجب تضعیف هم‌پیمانان واشنگتن از جمله رژیم صهیونیستی خواهد شد.

وی تأکید کرد: فلسطین دغدغه اصلی کل امت و آزادگان جهان است. امت سه اولویت مهم دارد؛ بالا بردن ارزش و جایگاه قدس و مسجد الاقصی، حمایت از مقاومت در فلسطین و تلاش برای فروپاشی پروژه عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی.

رئیس دفتر سیاسی حماس تصریح کرد: قدس پایه و اساس نزاع با دشمن صهیونیستی است. مقاومت همچنان به آماده‌سازی و تقویت خود ادامه خواهد داد. مقاومت گزینه راهبردی ما بوده و خواهد بود.

هنیه یادآور شد: ما امروز به شدت نیازمند تشکیل جبهه‌ای واحد در کنار تمامی جریان‌های امت علیه دشمن صهیونیستی هستیم. زمان آن رسیده تا تکلیف نزاع تاریخی با دشمن صهیونیستی را یکسره کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: