کد خبر: 4022977
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶

افزایش جنایات ناشی از نفرت علیه مسلمانان در نیویورک

داده‌های جدید اداره پلیس نیویورک (NYPD) نشان می‌دهد که جنایات ناشی از نفرت علیه مسلمانان در این شهر طی سال جاری میلادی افزایش یافته است.

به گزارش ایکنا به نقل از Middle East Eye، براساس داده‌های جدید اداره پلیس نیویورک (NYPD) تعداد کل جرایم ناشی از نفرت در این شهر نسبت به سال گذشته دو برابر شده است؛ تا 5 دسامبر(14 آذر)، 503 مورد جنایات ناشی از نفرت در نیویورک گزارش شده که توسط پلیس این شهر مورد بررسی قرار گرفته است.

به گفته اداره پلیس نیویورک، بیشترین دلیل افزایش این آمار، جرایم ناشی از نفرت ضد افراد آسیایی تبار بوده که از 28 مورد در سال 2020 به 129 مورد در سال جاری میلادی رسیده است؛ جنایات یهودی‌ستیزانه از 121 به 183 مورد و جنایات ضد مسلمانان از 4 مورد در سال گذشته به 14 مورد در سال جاری افزایش یافته است.

جیمز اسیگ (James Essig) رئیس بخش کارآگاهان پلیس نیویورک در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: دستگیری‌های ما در مورد این جرائم 106 درصد افزایش یافته است.

افزایش جرایم ناشی از اسلام‌هراسی جای تعجب ندارد؛ در ماه جولای، مردی به نام ناود دورنی (Naved Durrni) به آزار و اذیت و داشتن سلاح در حملات فیزیکی و لفظی به مسلمانان در منطقه کوئینز، نیویورک متهم شد.

راجا عبدالحق، مدیر اجرایی شورای اسلامی نیویورک به میدل ایست آی (Middle East Eye) گفت: امسال شاهد افزایش جرایم ناشی از اسلام‌هراسی، به ویژه نسبت به مساجد بودیم. تنها در سال گذشته، حملات به مساجد در شهر نیویورک 500 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: ما نمی‌توانیم نقش سخنان اسلام هراسانه مقامات و رسانه‌های جریان اصلی را در افزایش این جرائم کنار بگذاریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha