کد خبر: 4024377
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱

حضور قرآنیان به یاد سردار دلها در منزل شهید وحید زمانی‌نیا + عکس

در آستانه دومین سالروز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یارانش، تعدادی از مدیران امور قرآنی ضمن حضور در منزل شهید وحید زمانی‌نیا، همراه و محافظ سردار سلیمانی، با پدر و مادر شهید دیدار و گفت‌وگو کردند.

شهید وحید زمانی نیابه گزارش خبرنگار ایکنا، در آستانه دومین سالروز شهادت فرماندهان مقاومت، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان او، جمعی از مسئولان قرآنی، شامگاه سه‌شنبه 7 دی‌ماه در منزل شهید وحید زمانی‌نیا، همراه و محافظ سردار سلیمانی حاضر شدند و ضمن دیدار و گفت‌وگو با پدر و مادر شهید، از ایشان تجلیل کردند.

منصور قصری‌زاده، قاری بین‌المللی و مدیر رادیو قرآن، رحیم قربانی، مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه حضرت محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ، جواد شیخ‌اکبری، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما، سیدعلی سرابی، قائم‌مقام شورای عالی قرآن، محمدتقی میرزاجانی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن، میکائیل باقری، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، محمدحسن معطری، قائم‌مقام شبکه قرآن و معارف سیما، از مسئولان قرآنی بودند، که به نمایندگی از اساتید، قاریان و مسئولان قرآن کشور برای دیدار با والدین شهید وحید زمانی‌نیا و تجدید میثاق با آرمان‌های این شهید در منزل ایشان حاضر شدند.

رحیم قربانی، خطاب به والدین شهید گفت: خیلی‌ها دوست داشتند بیایند و خدمت شما عرض ادب کنند، اما به دلیل محدودیت‌هایی که وجود داشت، جمع حاضر به نمایندگی از خیل عظیم قرآنی، خدمت شما رسیدند.

وی افزود: ستادی تشکیل شده تا فعالیت‌های مختلف قرآنی نه فقط در سالگرد شهدای مقاومت، بلکه در طول سال به یاد سردار شهید مقاومت و یارانش در تهران، دیگر شهرها و حتی کشورهای محور مقاومت برپا شود.


گزارش تصویری دیدار جامعه قرآنی با خانواده شهید وحید زمانی‌نیا


قربانی ادامه داد: جمعی نیز با عنوان قرآنیان پیرو مکتب شهید سلیمانی هم تشکیل شده است تا با روحیه ایثار و بسیجی‌وار فعال شوند. اخیرا هم این ستاد برنامه‌ریزی کرده تا برنامه‌هایی در جوار مزار شهید سلیمانی در کرمان و تهران برگزار کند، که در تهران روز 14 دی‌ماه با حضور اساتید و پیشکسوتان و خانواده شهدا برگزار می‌شود.

وی افزود: در سطح کشورهای اسلامی هم هماهنگ شده قاریانی از سوریه، عراق، لبنان، فلسطین و کشورهای دیگر برنامه اینچنینی داشته باشند.

مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه حضرت محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ با بیان اینکه شهید زمانی‌نیا عامل به قرآن بوده و در راه عمل به قرآن در جهاد حاضر و شهید شده است، عنوان کرد: قطعا شهید زمانی‌نیا برگزیده بوده است که بابرگزیده خاص خدا، حاج قاسم سلیمانی حشر و نشر داشته، همراه او به فیض شهادت نائل شده و همچون ایشان پس از شهادت، زیارت دوره رفته‌اند و تاثیرات زیادی در کشور داشتند. به‌ویژه اینکه جوان‌ترین شهید این جمع است و می‌تواند الگوی بسیار خوبی برای جوانان نسل امروز باشد.

حاج‌قاسم گفته بود «این سفر وحید زمانی‌نیا بیاید»

فریدون زمانی‌نیا، پدر شهید ضمن بیان خاطراتی از این شهید 27 ساله گفت: آقا وحید از همان بچگی علاقه زیادی به رفتن به هیئات داشت، از کلاس سوم به ورزش تکواندو علاقه‌مند شد و از آن زمان به بعد تحصیل، حضور در هیئات حسینی و ورزش تکواندو را با هم ادامه داد.

وی درباره تحصیلات شهید زمانی‌نیا گفت: بعد از دیپلم در آزمون دانشگاه سراسری و هم دانشگاه امام حسین (ع) شرکت کرد و در هر دو پذیرفته شد، اما به توصیه برادر بزرگترش دانشگاه امام حسین(ع) را انتخاب کرد. بعد از مدتی به استخدم نیروی قدس سپاه درآمد و بعد از گذراندن یک سال آموزشی، به جبهه حلب رفت. پس از آن به عنوان محافظ سفیر ایران در سوریه مامور شد و در نهایت به عنوان محافظ حاج قاسم انتخاب شده بود، که تا پنج ماه بعد از انتخابش هیچ کدام از ما نمی‌دانستیم محافظ حاجی است.

پدر شهید زمانی‌نیا با اشاره به اینکه علاقه آقاوحید به حضرت عبدالعظیم(ع) عجیب بود، اضافه کرد: بیشتر اوقات ماموریت بود، اما مواقعی که تهران بود، هر هفته زیارت آقا عبدالعظیم(ع) بود و در دعای کمیل حاج منصور ارضی شرکت می‌کرد. عصرهای جمعه معمولا بیت‌الشهدای اقدسیه بود و غروب‌های پنجشنبه را هم در گلزار شهدای تهران می‌گذراند و بعد از خواندن نماز مغرب در کنار قبور شهدا به خانه بازمی‌گشت.

وی با اشاره به ارادت زیاد شهید زمانی‌نیا به شهید مدافع حرم روح‌الله قربانی، افزود: هر زمان هم بر سر مزار ایشان می‌رفت با فاصله می‌ایستاد که ما دلیل آن را نمی‌دانستیم. بعدها به همسرش گفته بود من خجالت می‌کشم که روح‌الله شهید شده و من زنده‌ام.

حاج‌قاسم گفته بود «این سفر وحید زمانی‌نیا بیاید»

پدر شهید زمانی‌نیا به شیمیایی 40 درصدی پسرش اشاره کرد و گفت: آقا وحید سال 94 در جبهه حلب شیمیایی شده بود، اما از همه ما پنهان کرده بود و به جز یکی از برادرانش هیچ‌کدام از شیمیایی بودن او خبر نداشتیم. گاهی اوقات هم که زیاد سرفه می‌کرد و مادرش نگران می‌شد، با شوخی می‌گفت حساسیت فصلی است.

وی عنوان کرد: وصیت کرده بود تا پیراهن مشکی که با آن در عزای سالار شهیدان شرکت می‌کرد، به هنگام دفن همراه خود داشته باشد.

پدر شهید زمانی‌نیا، خوش‌خلقی و احترام به دیگران را از ویژگی‌های بارز فرزندش خواند و گفت: علاقه زیادی به مقام معظم رهبری داشت. کارهای خوبش بیشتر در خفا بود و خیلی علنی نشان نمی‌داد. خیلی خوش‌اخلاق و خوش‌برخورد بود. همیشه احترام من و مادرش و دیگران را نگه می‌داشت و حتی یک بار در صحبت با برادرهای بزرگترش، صدایش بالا نرفت. خیلی از کارهایش مانند وصیتش برای دفن در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) را بعد از شهادتش فهمیدیم.

وی با اشاره به اینکه در این ماموریت آخر، قرار نبود آقا وحید همراه حاج قاسم باشد، اضافه کرد: آقا وحید تازه از ماموریت برگشته بود، اما با او تماس گرفتند و گفتند برای یکی از محافظان حاجی کاری پیش آمده و باید وحید به جای او به این ماموریت برود. بعدها از زبان همسر شهید شهروز مظفری‌نیا که سرتیم محافظان حاج قاسم بود، شنیدم که خود حاج قاسم گفته بود «این سفر را بگویید وحید زمانی‌نیا بیاید» و الحمدلله همراه فرمانده‌اش عاقبت بخیر شد.

مادر شهید وحید زمانی‌نیا هم ضمن روایت لحظه شنیدن خبر شهادت فرزندش، گفت: من از ظهر روز قبل شهادت آقاوحید بیقرار بودم و هرکاری می‌کردم، حالم خوب نمی‌شد. صبح روز جمعه که دوستش با منزل ما تماس گرفت و سراغ وحید را از من گرفت، فهمیدم که اتفاقی افتاده و وقتی تلویزیون را روشن کردم و خبر شهادت حاج قاسم را شنیدم، فهمیدم وحید من هم رفته است.

وی با اشاره با بیان اینکه داغ فرزند سخت است، اضافه کرد: اما من بیشتر از خودم، نگران تازه عروسش بودم که بعد از دو ماه همسرش را از دست داده بود.

حاج‌قاسم گفته بود «این سفر وحید زمانی‌نیا بیاید»

مادر شهید زمانی‌نیا ضمن اشاره به رابطه عمیق و عاطفی خود با آقا وحید، گفت: در آن دو سالی که وحید می‌رفت سوریه، هر بار همراه او به فرودگاه می‎‌رفتم و تا لحظه پرواز هواپیمایش همان‌جا می‌ماندم. سفرهایش به سوریه خیلی برایم سخت و دلهره‌آور بود، اما به او می‌گفتم تو غلام حضرت زینب (س) هستی و خیالم راحت است. امیدوار بودم که پسرم برای دین خدا و وطنش می‌جنگد و شاید من هم کمی در کارش شریک باشم.

مادر شهید با اشاره به سفر اخیرش به کشور عراق و بازدید محل شهادت فرزندش و دیگر شهدا عنوان کرد: با اینکه دو سال از شهادت پسرم گذشته، اما وقتی محل شهادتش را دیدم، همه‌چیز برایم تازه شد؛ انگار آن شب کربلای امام حسین(ع) تکرار شده باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha