کد خبر: 4024661
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۲

رهبر جریان صدر عراق پس از پایان نشست امروز با هیئتی از چارچوب هماهنگی گروه‌های سیاسی شیعی طی پستی در توئیتر از تلاش برای تشکیل دولت اکثریت ملی خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از الجزیره، مقتدی الصدر رهبر جریان صدر عراق امروز (چهارشنبه، ۲۹ دسامبر)، در نجف اشرف میزبان هیئتی از چارچوب هماهنگی گروه‌های سیاسی شیعی بود. 

به نوشته وبگاه شفق نیوز، هیئتی از چارچوب هماهنگی گروه‌های سیاسی عراق که هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح در رأس آن قرار داشت، امروز به دیدار مقتدی الصدر رفت.
این نشست، دو روز پس از تأیید نتایج انتخابات پارلمانی اخیر عراق در دادگاه فدرال این کشور و رد درخواست ابطال نتایج این انتخابات، صورت می‌گیرد.
پس از این دیدار، رهبر جریان صدر عراق طی پستی در توئیتر از تلاش برای تشکیل یک دولت اکثریت ملی خبر داد. وی نوشت: «یک دولت اکثریت ملی، نه شرقی و نه غربی».
جریان صدر عراق طی انتخابات اخیر، موفق شد با کسب ۷۳ کرسی از اصل ۳۲۹ کرسی پارلمانی در صدر قرار گیرد و پس از آن، ائتلاف سنی تقدم با ۳۷ کرسی و ائتلاف دولة القانون با ۳۳ کرسی، حزب دموکرات کردستان عراق با ۳۱ کرسی، ائتلاف کردستان و ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری با ۱۷ کرسی در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.
جریان صدر اگرچه بیشترین کرسی‌های پارلمانی را در این انتخابات کسب کرده اما برای تشکیل دولت این کرسی‌ها کافی نیست و می‌بایست با سایر گروه‌های سیاسی پیروز در انتخابات، ائتلاف تشکیل دهد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: