کد خبر: 4024926
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸
در هفته دوم دی 1400

سه پدر و مادر شهید آسمانی شدند

در هفته‌ای که گذشت سه پدر و مادر شهید آسمانی شدند و به فرزندان شهید خود پیوستند.

به گزارش خبرنگار ایکنا؛ در هفته‌ای که گذشت، مادر شهیدان والامقام قاسم و فریده پولاب از شهدای استان ایلام روز سه شنبه 7 دی، دار فانی را وداع گفت و آسمانی شد.

شهید والامقام «قاسم پولاب» سال 1359 در عملیات میمک به فیض شهادت نائل آمد و شهیده گرانقدر «فریده پولاب» نیز سال 1360 در بمباران هوایی شهر ایلام به شهادت رسید.

پدر شهیدان موسوی‌نژاد

سید کاظم موسوی‌نژاد پدر شهیدان والامقام حسن و محسن موسوی‌نژاد از شهدای استان زنجان دار فانی را واع گفت و آسمانی شد.

سیدمحسن موسوی نژاد، چهارم فروردین۱۳۴۰، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. تا پایان دوره ‏متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت.

هشتم شهریور۱۳۶۰‏، در سرکوچه (کوچه قلی) درشهرستان زنجان به دست منافقین کوردل بر اثر اصابت گلوله به سر در سن ۲۰سالگی به فیض شهادت نایل آمد. پیکرش در مزار بالای زادگاهش به خاک سپرده شد.

سیدحسن موسوی‌نژاد دهم فروردین۱۳۴۶، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. تا سوم متوسطه درس خواند. بسیجی بود. یازدهم آذر ۱۳۶۸‏، در سقز  به شهادت رسید. پیکرش را در مزار بالای زادگاهش به خاک سپردند.

پدر شهیدان حسنی سبزوار

عبدالمجید حسنی سبزوار پدر شهیدان حسنعلی و حمیدرضا حسنی سبزوار پس از سال‌ها صبر و بردباری و دوری از فرزندان رشیدش در سن 99 سالگی به علت کهولت سن ندای حق را لبیک گفت و به شهیدانش پیوست.

برادران شهید حسنعلی و حمیدرضا حسنی سبزوار به ترتیب در 14 بهمن ماه 1342 و دوم بهمن ماه 1344 در سبزوار چشم به جهان گشودند و در یکم شهریور ماه 1362 بر اثر بمباران هوایی در پایگاه شهید مسافری در منطقه سردشت و 21 دی 1365 در عملیات کربلای پنج منطقه شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha