کد خبر: 4026976
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۸

حضور شرکت سرمایه‌گذاری اسلامی «واحد» در بازار بورس آمریکا

شرکت سرمایه‌گذاری واحد (Wahed) اولین صندوق قابل معامله (ETF) را که براساس شریعت اسلامی عمل می‌کند، امروز در بازار سهام آمریکا عرضه کرد.

جضور شرکت سرمایه‌گذاری اسلامی «واحد» در بورس آمریکابه گزارش ایکنا به نقل از BNN Bloomberg، شرکت سرمایه گذاری واحد با نشان معاملاتی امت (UMMA)  از امروز در بازار بورس نزدک (Nasdaq) کار خود را آغاز کرد.

به گفته مسئولان Wahed، این شرکت به دنبال افزایش سرمایه بلندمدت خود و دسترسی سرمایه‌گذاران بین‌المللی است که به دنبال سرمایه‌گذاری‌های منطبق با اصول شریعت هستند.

صمیم عابدی، مدیر ارشد سرمایه گذاری Wahed، گفت: ما معتقدیم صندوق جدید ما تجربه سرمایه گذاری جدیدی را برای سرمایه گذاران فراهم می‌کند که بیشتر با اعتقادات آنها مرتبط است.

عابدی افزود: Wahed همچنین دارای یک صندوق سرمایه‌گذاری به نام HLAL است که در سال 2021 رشد 28 درصدی داشته است. این صندوق متشکل از شرکت‌های آمریکایی است که اصول شریعت را رعایت می‌کنند و از زمان راه‌اندازی آن در سال 2019 تاکنون 180 میلیون دلار دارایی جمع‌آوری کرده است.

Wahed که در سال 2017 راه اندازی شد، یک شرکت سرمایه گذاری مالی است که هدف آن ارتقای سرمایه گذاری مالی مقرون به صرفه و مبتنی بر ارزش‌های اسلامی است.

این شرکت با ایجاد یک پلتفرم دیجیتالی با کاربری آسان در دنیای سرمایه‌گذاری اخلاقی و حلال به موفقیت‌های زیادی دست یافته است. خدمات Wahed در حال حاضر بیش از 250 هزار مشتری را در ایالات متحده، بریتانیا، مالزی و فراتر از آن از طریق وب سایت یا برنامه تلفن همراه خود جذب کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha