کد خبر: 4026979
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۷

شناسایی 35 مؤسسه حامی اسلام‌هراسی در آمریکا

شورای روابط آمریکایی-اسلامی (CAIR)، بزرگترین سازمان حقوق مدنی و مدافع مسلمانان آمریکا، قصد دارد آخرین گزارش اسلام‌هراسی خود را منتشر کند که در آن 35 مؤسسه و بنیاد بزرگ حامی اسلام‌هراسی شناسایی شده‌اند.

انتشار جدیدترین گزارش اسلام‌هراسی در آمریکا / آمادهبه گزارش ایکنا به نقل از CAIR، این گزارش با عنوان «اسلام هراسی در جریان اصلی»، 35 مؤسسه و بنیاد خیریه بزرگ را شناسایی کرده که بین سال‌های 2017 تا 2019، تقریباً 106 میلیون دلار به 26 گروه ضد مسلمان اختصاص داد‌ه‌اند.

گزارش جدید CAIR نشان می‌دهد که بودجه جریان اصلی سازمان‌های اسلام‌هراسی در سال‌های اخیر کاهش یافته، اما چنین سازمان‌هایی همچنان مبالغ هنگفتی را از طریق بنیادهای خانوادگی خصوصی و کمک‌های اهداکنندگان اصلی دریافت می‌کنند که در نهایت برای گسترش تعصب علیه مسلمانان استفاده می‌شود.

این گزارش همچنین چشم‌انداز اسلام‌هراسی را بین سال‌های 2019 تا 2020 با جزئیات بیش از دوازده حادثه ضد مسجد و فعالیت‌های ضد مسلمانان در مدارس، سیاست آمریکا و رسانه‌های اجتماعی ترسیم می‌کند. این گزارش قرار است روز سه‌شنبه منتشر شود.

حذیفه شهباز، هماهنگ‌کننده تحقیقات و حمایت ملی CAIR در بیانیه‌ای گفت: بر کسی پوشیده نیست که شبکه اسلام هراسی همچنان فعال است و از بودجه خوبی برخوردار است. علی‌رغم کاهش جزئی در بنیادهایی که پول را به گروه‌های ضد مسلمان می‌رسانند، میلیون‌ها دلار هنوز به سازمان‌هایی سرازیر می‌شود که اطلاعات نادرست را منتشر می‌کنند و کلیشه‌های خطرناک درباره مسلمانان و اسلام را تداوم می‌دهند.

وی افزود: امروز، بیش از هر زمان دیگری، جامعه بشردوستان باید سیاست‌های روشنی برای جلوگیری از سرمایه‌گذاری به سمت گروه‌های نفرت‌انگیز و اجرای طرح‌های آموزشی برای کارکنان و اعضای هیئت‌مدیره با هدف کمک به آنها در درک میزان تعصب ضد مسلمانان اتخاذ کند.

در سال‌های 2019 و 2020، دفتر CAIR در واشنگتن دی سی بیش از 6000 شکایت شامل تبعیض، آزار و اذیت، قلدری، تجاوزات فیزیکی و سایر حوادث در سراسر کشور دریافت کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha