کد خبر: 4027506
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵

مهلت شرکت در سی و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان ویژه دانشجومعلمان سراسر کشور امروز، 20 دی‌ماه به پایان می‌رسد.

سی و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیانبه گزارش ایکنا، مهلت شرکت در سی و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان ویژه دانشجومعلمان سراسر کشور امروز، 20 دی‌ماه به پایان می‌رسد. این دوره در ۱۰ بخش و ۵۰ رشته از قبیل رشته‌های آوایی، معارفی، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، ادبی، هنری، هنرهای گروهی، فناوری و پژوهشی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان از طریق لینک http://Cfu.ac.ir/login/ می‌توانند اقدام به ثبت‌نام کنند.

از رشته‌های آوایی می‌توان به قرائت قرآن (تحقیق و ترتیل)، حفظ پنج جزء، حفظ 10 جزء، حفظ 20 جزء، حفظ کل، تواشیح و هم‌خوانی قرآن و اذان، رشته‌های معارفی نیز آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم و احکام، آشنایی با احادیث اهل بیت(ع)، آشنایی با سیره معصومین(ع)، سبک زندگی اسلامی ایرانی، پرسمان معارفی و حفظ موضوعی قرآن اشاره کرد.

رشته‌های صحیفه سجادیه نیز شامل معارف صحیفه سجادیه(کتبی)، مقاله‌نویسی(با محوریت صحیفه سجادیه)، دعاخوانی(ویژه فرازهای صحیفه سجادیه)، حفظ فرازهایی از صحیفه سجادیه است، بخش ویژه جشنواره نیز اختصاص به ایده‌شو (ایده‌پردازی و استارت‌آپ قرآنی) دارد.

نقاشی، خوشنویسی (نستعلیق)، طراحی پوستر، عکاسی، تذهیب، فیلم کوتاه (مستند، داستانی)، خط تحریری، معرق و منبت، پویانمایی (انیمیشن)، تولید کلیپ نماهنگ نیز از بخش‌های رشته هنری است. رشته‌های پژوهشی نیز شامل مقاله‌نویسی، تلخیص، نقد و تألیف کتاب می‌شود.

حدود یک ماه از زمان آغاز ثبت نام می‌گذرد و ضوابط و آیین‌نامه‌های فنی و اجرایی ابلاغ شده است، در دوره سی و دوم تعداد رشته‌ها نسبت به دوره سی و یکم که مرحله کشوری آن در مهرماه 1400 برگزار شد بیشتر شده است، در دوره سی و یکم 44 رشته و در این دوره 50 رشته تعیین شده است.

در دو سال گذشته مسابقات کاملاً آفلاین برگزار شد اما امسال به صورت تلفیقی و نیمه حضوری و مجازی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: