کد خبر: 4028479
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
رئیس سازمان حج و زیارت خبر داد؛

رئیس سازمان حج و زیارت از احتمال افزایش ایستگاه‌های پروازی برای متقاضیان سفر زیارتی به سوریه خبر داد و گفت: در این رابطه در سفری که به‌ همراه وزیر راه و شهرسازی با مقامات سوریه‌ای گفت‌و‌گو و تبادل نظر شد.

احتمال افزایش ایستگاه‌های پروازی برای عزیمت زائران ایرانی به سوریهبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت که در قالب عضوی از هیئت بلندپایه اقتصادی و سیاسی به ریاست وزیر راه و شهرسازی شامگاه سه‌شنبه عازم سوریه شده است در حاشیه دیدار با مقامات این کشور اظهار کرد: در این ملاقات‌ها که همراه وزیر راه و شهرسازی و رییس کمیسیون مشترک ایران و سوریه با مقامات سوری داشتیم موضوع اعزام زائران و مسئله سفرهای زیارتی نیز پیگیری شد.

وی افزود: در دیدار با وزیر خارجه سوریه راجع به موضوع مستثنی شدن زوار ایرانی از مصوبه گردشگری دینی سال ۲۰۱۷ این کشور گفت و گو و مقرر شد مسوولان ذیربط بررسی های لازم را در این رابطه انجام دهند.

رییس سازمان حج و زیارت افزود: در دیدار با نخست وزیر سوریه در خصوص توسعه سفرهای زیارتی که خواست مردم ایران است و بنا داریم اعزام زائران را از استانهای مختلف توسعه دهیم، گفت‌و‌گو و قرار شد در این رابطه برای زیارت همراه با سهولت، عزت و کرامت زائران ایرانی دستورات لازم به وزارت سیاحه داده و مساعدت‌های لازم انجام شود.

رشیدیان با اشاره به دیدار با وزیر نقل سوریه نیز افزود: طی این نشست موضوع افزایش اعزام از ۵ تا ۶ استان کشورمان مطرح گردید ضمن آنکه پنج شرکت دیگر علاوه بر ماهان هم متقاضی انجام پروازها به سوریه هستند که در این رابطه نیز قول همکاری های لازم هم داده شد.

وی اظهار کرد : رئیس سازمان هواپیمایی کشوری هم موضوع ارائه خدمات هندلینگ فرودگاهی و مساعدت‌های مورد نیاز برای انجام پروازهای زیارتی را نیز به صورت خاص پیگیری می کند.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در جلسه ای هم که با وزرای مختلف داشتیم روحیه کلی مبتنی بر توسعه همکاری ها بود که امیدواریم ظرفیت و زمینه لازم برای توسعه زیارت فراهم شود.

وی در ادامه افزود: یکی از مباحث مهمی که با حضور وزیر محترم راه و شهرسازی کشورمان مطرح گردید بحث توسعه مسیرهای زمینی بود تا در صورت امکان زائران از طریق عراق به سوریه مشرف شوند. در این پیگیری‌ها انتظار این بود که شرایط این مهم به صورت جاده‌ای و ریلی فراهم شود.

اعزام کاروان‌های زائران ایرانی به سوریه پس از دو سال تعطیلی از ۱۲ دی ماه با همکاری و هماهنگی مسئولان ذیربط دو کشور آغاز شد.

رئیس سازمان حج و زیارت پیش از آن در راس هیئتی برای از سرگیری اعزام‌های زیارتی به سوریه سفر کرده و با مقامات این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد که این دیدار منجر به انعقاد تفاهم‌نامه فی مابین برای اعزام یکصد هزار نفر زائر طی یک سال شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: