کد خبر: 4028500
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۵

تعیین روزی به یاد قهرمان مسلمان بوکس آمریکا در ایلینوی

مقامات ایالت ایلینوی آمریکا قصد دارند روزی را برای گرامیداشت محمد علی کلی بوکسور مشهور مسلمان این کشور نامگذاری کنند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از شیکاگو تریبیون، همزمان با روز مارتین لوتر کینگ جونیور، ایلینوی اولین جشن روز محمد علی را در 17 ژانویه به عنوان بخشی از قانون جدید برای به رسمیت شناختن کمک‌های آمریکایی‌های پیرو ادیان مختلف برگزار می‌کند.

فاطمه صدیقه، هماهنگ کننده تلاش‌های مشارکت رأی دهندگان و همکار ارشد پروژه‌های ویژه در اوک بروک، گفت: ما آن را فرصتی برای تجلیل از این دو نماد بزرگ و نحوه ارتباط آنها با یکدیگر و نحوه تناسب آنها با فرهنگ جمعی خود می‌دانیم.

ائتلاف مدنی مسلمانان ایلینوی، شیکاگو تریبون، ائتلاف گروهی از فعالان و سازمان‌هایی است که تلاش‌هایی را برای به رسمیت شناختن روز محمدعلی در سراسر ایالت به عنوان بخشی از یک قانون بزرگ‌تر رهبری می‌کنند که در آن دوره‌های تاریخ باید شامل مطالعه مشارکت‌های آمریکایی‌های مذاهب مختلف باشد.

به مناسبت این رویداد، ائتلاف مدنی مسلمانان ایلینوی میزبان میزگردی با فعالان برجسته از جمله کشیش جسی جکسون، ستوان فرماندار جولیانا استراتون، رئیس موزه تاریخ شیکاگو، دونالد لاسر، دختر علی، مریم علی و دیگر شخصیت‌های برجسته است. 

صدیقه گفت: «بسیار دیوانه کننده است... و بسیار هیجان انگیز. من از اینکه چقدر راحت بود که مردم موافقت کردند در این رویداد صحبت کنند، خوشحال شدم. این فقط نشان می‌دهد که مردم هیجان زده هستند و می خواهند بخشی از آن باشند.»

برای انتشار اخبار در مورد اولین روز محمدعلی، سازمان‌دهندگان 10000 پوستر را سفارش دادند که هر کسی می‌تواند با استفاده از فرم Google موجود در وب‌سایت ائتلاف به صورت رایگان درخواست کند یا در خانه، محل کار، کلاس درس یا محل کار خود تماس بگیرد.

همراه با پوسترها، ائتلاف یک بسته ابزار آموزشی رایگان و آسان را ارسال می‌کند که توسط مربیان سراسر ایالت ایجاد شده است تا بحث‌های پیرامون زندگی و تأثیر علی را راهنمایی کند. پوسترها و بسته‌های ابزار از 10 ژانویه تا 28 فوریه در دسترس هستند تا ماه تاریخ سیاه را در بر بگیرند.

راشل محمود، معلم کلاس پنجم در مدرسه ابتدایی جورج تاون در ناحیه 204، این منبع را سنگ پله‌ای برای انجام این گفتگوها توصیف کرد.

محمود گفت: محمد علی کلی یک اسطوره و شخصیتی جهانی است که همه دوستش دارند، هنوز هم پس از گذشت سال‌ها از مرگش مملو از افتخارات است.

علی به عنوان یک بوکسور، بشردوست و فعال اجتماعی یک اسطوره بود. در سال 2019، فیلادلفیا خیابان 52 فیلی را به نام بوکسور فقید تغییر نام داد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha