کد خبر: 4028825
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۳
سجادی:

وزیر ورزش و جوانان در نشست ستاد عالی بازی‌های آسیایی و پاراسیایی، حضور کیفی کاروان‌های ورزشی در رویدادهای مهم بین‌المللی را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش ایکنا، به نقل از وزارت ورزش و جوانان، جلسه ستاد عالی بازی‌های آسیایی و پاراسیایی امروز(شنبه، ۲۵ دی) به ریاست حمید سجادی و با حضور روسای دو ‌فدراسیون‌ ناشنوایان و اسکی برگزار شد.

در این جلسه حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، با تاکید بر حضور کیفی کاروان‌های ورزشی ایران در رویدادهای مهم بین‌المللی اعلام کرد: باید تلاش کنیم بستر حضور موفق ورزشکاران دارای معلولیت مهیا شود.

وی با اشاره به موفقیت‌هایی که ورزشکاران ناشنوا و کم‌شنوای کشورمان در مسابقات مختلف کسب کرده‌اند، اظهار کرد: جامعه ورزش قدردان زحمات این عزیزان است و امیدوارم بتوانیم شرایطی را ایجاد کنیم که در ابعاد مختلف، ورزش در این حوزه گسترش پیدا کند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: با تمام مشکلات ورزشکاران دارای معلولیت آشنا هستیم و تلاش می‌کنیم در رفع آنها بکوشیم.

وی مسأله اشتغال، توسعه فضاهای ورزشی، فراهم نمودن امکانات و تجهیزات برای انجام فعالیت‌های ورزشی و حمایت از ورزشکاران ناشنوا را بخشی از مسایل ورزشکاران ناشنوا دانست و تاکید کرد: در صدد هستیم یک معاونت را مسئول شناسایی و رفع مشکلات آنها کنیم.

وزیر ورزش و جوانان همچنین در خصوص اسکی‌بازان کشورمان این نکته را مورد توجه قرار داد که با توجه به پتانسیل اسکی ایران، باید تلاش شود در هر رویدادی نتایج بهتری کسب شود.

او کسب تجربه در چنین رویدادهایی را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: زیرساخت‌های طبیعی و وجود پیست‌های اسکی باید فرصتی برای برگزاری اردوهای تدارکاتی با سایر کشورها و میزبانی رقابت‌ها شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: