کد خبر: 4028881
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۵

کتاب «قرآن را کشف کنید» نوشته نیل رابینسون، استاد دانشگاه، محقق و پژوهشگر حوزه مطالعات اسلامی در آلمان، چاپ و منتشر شد.

کتاب «قرآن را کشف کنید» در آلمان منتشر شدبه گزارش ایکنا، این کتاب نوشته نیل رابینسون، پژوهشگر مستقل و استاد سابق مطالعات اسلامی در دانشگاه سوگانگ کره جنوبی و دانشگاه ملی استرالیاست و در 408 صفحه به زبان آلمانی چاپ و از سوی شرکت انتشاراتی «تردیشن»(Tredition) منتشر شده است.

این  اثر، تفسیر روشنی از جنبه‌های مختلف قرآن کریم ارائه می‌دهد و در سه بخش تدوین شده است و یکی از کتب مرجع دانشجویان رشته‌های اسلام‌شناسی و الهیات محسوب می‌شود.

در مقدمه این کتاب آمده است: کتاب کشف قرآن در سطح بین‌المللی به عنوان یکی از معروف‌ترین کتب شناخته شده در حوزه قرآن پژوهی به شمار می‌رود. از این کتاب به عنوان یک راهنمای قابل اعتماد برای مطالعه و پژوهش قرآن از سوی دانشجویان و پژوهشگران در سراسر جهان استفاده می‌شود.

الیور لیمن، استاد دانشگاه کنتاکی ایالات متحده آمریکا درباره این کتاب، می‌گوید: «اگر کسی از من بخواهد مقدمه‌ای روشن و جامع درباره ماهیت و نقش قرآن نگارش کنم، دیگر به دنبال آن نمی‌روم. مقدمه کتاب «کشف قرآن» بی مانند است».

نیل رابینسون متولد 1948 میلادی است و در گذشته از اساتید مشهور رشته مطالعات اسلامی در دانشگاه ولز بوده است. وی مطالعات فراوانی در حوزه قرآن‌پژوهی داشته و کتاب کشف قرآن او که در سال 2010 میلادی به زبان انگلیسی چاپ و منتشر شد، به عنوان یکی از کتب درسی استاندارد برای دانشجویان و قرآن‌پژوهان اروپا و آمریکا محسوب می‌شود.

در این کتاب به اهمیت خوشنویسی نیز پرداخته می‌شود و در عین حال به درک پیوستگی آيات قرآن کمک می‌کند. برای خوانندگان آلمانی‌زبان، این کتاب ابزاری ارزشمند برای درک بهتر از قرآن کریم خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: