کد خبر: 4029074
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱

رسانه‌های بیگانه سرمایه‌های کلانی را برای ساخت اکاذیب در نظر می‌گیرند و همیشه در جهت پیشبرد اهداف سیاسی خود اخبار و اطلاعات نادرستی را طراحی و منتشر می‌کنند.

رسانه‌های بیگانه

به گزارش ایکنا، یکی از اهداف مهم رسانه‌ها این است که با استفاده از فنون اقناع، مخاطب را با اهداف خویش همسو سازند.

در این میان، رسانه‌های معاند و غربی همیشه در جهت پیشبرد اهداف سیاسی خود اخبار و اطلاعات نادرستی را طراحی و منتشر می‌کنند.
 
این رسانه‌ها، چون با هدف آسیب رساندن به کشور‌های دیگر به وجود آمده‌اند سرمایه‌های کلانی را برای ساخت اکاذیب در نظر می‌گیرند.
 
از این رو اگر خبری را با منابع بیگانه دیدید اصلاً آن را منتشر نکنید، چون این رسانه‌ها، سرمایه‌های کلان را صرف هرچه گسترده‌تر کردن این‌گونه اخبار می‌کنند تا شما با دیدن این مطالب در صفحات مختلف آن را باور کنید.
 
از برخی رسانه‌های بیگانه می‌توان به «بی. بی. سی»، «من و تو»، «صدای آمریکا» و «رادیو فردا» اشاره کرد که با انتشار اخبار دروغ و کذب باعث تشدید هرج و مرج در کشور شده و متأسفانه جان هموطنان‌مان را به خطر انداخته‌اند. پس بیایید با جلوگیری از نشر اخبار کذب بیگانه در حفظ آرامش کشور سهیم باشیم.
 
در همین راستا مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به تهیه کلیپ‌هایی با موضوع فضای مجازی و سواد رسانه‌ای کرده است که در ادامه می‌بینید.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: